CHP'den TBMM'deki 15 Temmuz anma törenine ilişkin açıklama

CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, 15 Temmuz anma töreni polemiğine ilişkin "Alınganlık yapmasınlar" diyen Başbakan Yıldırım'a "Bizim aklımızla alay ediyor" sözleriyle yanıt verdi.

NTV Haber 13.07.2017 - 13:45 | Son Güncelleme : 13.07.2017 - 14:07

CHP'den TBMM'deki 15 Temmuz anma törenine ilişkin açıklama

AK Parti ile CHP arasında, 15 Temmuz gecesi Meclis'te düzenlenecek özel anma programı nedeniyle yeni bir polemik yaşanıyor.

CHP Sözcüsü Bülent Tezcan, 15 Temmuz gecesi saat 02.36'da Meclis'e bomba atılması nedeniyle düzenlenecek anma törenine davet edilmediklerini açıklamıştı.

Başbakan Binali Yıldırım ise "Kimseye davet gitmedi. Alınganlık yapmasınlar" ifadesini kullanmıştı.

Başbakan'ın o açıklamasına, CHP Grup Başkanvekili Levent Gök'ten yanıt geldi.

"Bizim aklımızla alay ediyor kendisi" ifadesini kullanan Gök, "Bize davet gelmedi kendiliğimizden gideceğiz demek doğru değil. Devletin aklının bu kadar çürüdüğü başka bir süreç yaşamadı. Törenlerde bile 15 Temmuz'u ayrıştıran anlayışı şiddetle kınıyoruz" dedi.

"İKTİDAR NANKÖRLÜK YAPIYOR"

"İktidarın nankörlük yaptığını" söyleyen Gök, şunları kaydetti: 15 Temmuz'da bombaların altında TBMM'de görev yaptık. Benle birlikte 20'ye yakın CHP milletvekili Meclis'te darbeye karşı kendimizi siper ettik. Her şeyimizi ortaya koyduk. Şimdi bize nankörlük yapılıyor.

TBMM BAŞKANI: DAVET GÖNDERİLDİ

Tartışmaya Meclis Başkanı İsmail Kahraman da katıldı. Yazılı bir açıklama yapan Kahraman, siyasi partilere davet gönderildiğini söyledi.

Sayfa Yükleniyor...