'Başbakan beni dinletiyor'a dava

Başbakan Erdoğan, kendisi hakkında “Başbakan’ın beni dinlettiğine inanıyorum” diyen Türkiye Partisi Genel Başkanı Abdullatif Şener’e 20 bin TL tutarında tazminat davası açtı.

Anadolu Ajansı 25.11.2009 - 12:44

'Başbakan beni dinletiyor'a dava

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, avukatları aracılığıyla Türkiye Partisi Genel Başkanı Abüllatif Şener'in 17 Kasım’da özel bir televizyon programındaki sözleri nedeniyle dava açtı.

Dava dilekçesinde Abdüllatif Şener'in, ''Başbakan dinliyor herkesi zaten... Dinleyeni dinlerler... Telekomünikasyon İletişim Başkanlığına (TİB) kanunda da yetki verildi. Bu yetki nedir? Bir; dinleyen kurumları da dinleme ve izleme yetkisi verildi. Yani yasal dinleme yapma yetkisine sahip kurumları da dinleme ve izleme yetkisi alan bir kurum oluşturuldu. İkincisi; bu kurum doğrudan doğruya Başbakan'ın özel kurumu gibi kuruldu. Yani Başbakanlığa bağlı bir kurum gibi kuruldu demiyorum. Bunu çok altını çizerek söylüyorum'' ifadelerini kullandığı öne sürüldü.

Dilekçede, Şener’in Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı ile ilgili ''Başbakan’ın özel kalem müdürlüğü çok özeldir ya, o derece Başbakan’a bağlı bir kurum olarak kuruldu'' dediği savunuldu.

Şener'in ''Bu kurumun başkanını da yönetimini de teknik personelini de hatta odacı ve hizmetlilerini de Başbakan ve Ulaştırma Bakanı baş başa ve tek tek mutemet adamlardan meydana gelecek şekilde atamıştır'' dediği belirtildi.

“Başbakan dinliyor herkesi zaten. Beni dinlettiğine inanıyorum'' dediği iddia edilen dilekçede, Şener'in bu iddialarını partisinin toplantılarında da dile getirdiği kaydedildi.

Dilekçede ''Şener'in ifadelerinin kasıtlı, maksatlı, tamamen gerçek dışı, haksız ve hukuka aykırı olduğu'' önü sürülerek, 20 bin TL tazminat talebinde bulunuldu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...