Başbakan Binali Yıldırım: En ağır şekilde yanıt verilecek

Hollanda’yla yaşanan kriz ile ilgili konuşan Başbakan Binali Yıldırım, “Türkiye bunun yanıtını en ağır şekilde verecektir” dedi.

ntv.com.tr - Anadolu Ajansı 12.03.2017 - 15:51 | Son Güncelleme : 12.03.2017 - 17:02

Başbakan Binali Yıldırım: En ağır şekilde yanıt verilecek

Başbakan Binali Yıldırım, Yalova’da düzenlenen mitingde konuşma yaptı.

16 Nisan referandumuyla ilgili konuşan Yıldırım, "Bu düzen böyle devam edemez. Bu değişiklik Erdoğan için değil, her doğan içindir" dedi.

Konuşmasında diplomatik kriz yaşanan Hollanda'ya da tepki gösteren Yıldırım, "Türkiye bunun cevabını en ağır şekilde verecektir" diye konuştu.

Başbakan Binali Yıldırım, şöyle konuştu:

"Avrupa’daki bazı ülkelerdeki diktatörce uygulamaları hep birlikte izliyoruz. Bugünlerde, yeri gelince bize demokrasi dersi verenlerin diktatörce uygulamalarını hep birlikte izliyoruz. Bazı Avrupa ülkeleri her nedense vatandaşlarımızla, gurbetçilerimizle, memleket sevdalılarıyla buluşmamızdan rahatsız oluyor ve buna yasaklar getiriyorlar. Açık açık buradan söylüyorum, siz bunu yapmakla 'hayır' kampanyasına destek oluyorsunuz.

Terör örgütleri, FETÖ, PKK yandaşları, Avrupa'da elini kolunu sallayarak gezecek, her türlü propagandayı yapacak, gıkın çıkmayacak; Türkiye'den bakanlar gidince, milletvekilleri gidince onlara izin vermeyeceksin. Yok böyle yağma, ne yaparsanız yapın vatandaşlarımızla buluşmamıza asla engel olamayacaksınız.

Dün Hollanda'da Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımız Fatma Sayan'a yapılan muamele asla kabul edilemez. Hollanda, bütün uluslararası diplomatik kuralları hiçe sayarak bakanımızın seyahat özgürlüğünü engellemiş ve ülkeyi terk etmeye zorlamıştır. Şunu herkes bilmelidir, Türkiye bunun cevabını en ağır şekilde verecektir ve bir daha ülkemize, vatandaşlarımıza karşı buna benzer aymaz hareketlerin olmaması için gereken neyse yapılacaktır.

Vatandaşlarımıza söylüyorum; tahriklere kapılmayın, provokasyona gelmeyin.

Sayfa Yükleniyor...