Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisinin Kars mitinginde konuştu. Kars'tan Kafkasya'ya selam gönderen Davutoğlu, şunları kaydetti:

"YENİ BİR KAFKASYA KURALIM"

"Buradan, Kars'tan bütün Kafkasya'ya bir selam olarak diyoruz ki gelin aramızdaki ihtilafları çözelim, tarihi konuşalım. Gelin barış olalım, yeni bir Kafkasya kuralım. Ama öbür taraftan da diyoruz, biz bu çağrıyı yaparken Ermenistan'da kardeş, can Azerbaycan'ın işgal ettiği topraklarından biran önce çekilsin. Çekilsin ve o topraklar asli sahiplerine dönsün."

"HAYAL GÖRÜYORLAR"

CHP ve HDP'nin "paralel yapı" ile işbirliği içinde hareket ettiğini belirten Başbakan, AK Parti'nin tek başına iktidarının engellenmek istendiğini ifade ederek şöyle konuştu:

''Paralel çete eşliğinde HDP, CHP el ele, perde gerisinden işbirliği yapıyorlar. Arkasında da belli bir medya var. Bu koalisyon içinde hedefleri AK Parti'nin tek başına iktidara gelmesini engellemek. Hayal görüyorlar, milletin verdiği iktidarı biz, milletim verdiği sürece sonuna kadar kullanırız.''

"TEMSİL HAKKI SADECE MİLLETTEDİR"

Davutoğlu, "Kürt kardeşlerimizin de Türk kardeşlerimizin de temsil hakkı sadece ve sadece millettedir ve milletin partisi AK Parti'dedir. Tercih yapmaları lazım. Bu HDP'liler batıya gidiyorlar, 'barış' diyorlar, 'demokrasi' diyorlar. Doğuya geliyorlar musluklardan kan akan panolar basıyorlar. Ağrı'da, Diyadin'de vatandaşlarımızı tehdit ediyorlar" dedi.