İlişkili Haberler

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Hakan Fidan'ın bilgi birikiminin siyasete katkı sağlayacağına inandığını söyledi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, AK Parti Sakarya İl Kongresi'nde konuştu.

Muhalefeti sert sözlerle eleştiren Başbakan Davutoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu için, ''Paralelcilere diyet borcu var, onu ödüyor. Sen kendi genel başkanına ihanet ederek genel başkanlığa geldin'' dedi.

Davutoğlu şunları söyledi:

''MİLLETİ KIŞKIRTMA''

''Kılıçdaroğlu'na buradan sesleniyorum: Sen kendi genel başkanına ihanet ederek, kendi genel başkanına kurulan kumpas üzerinden, bu çetenin kurduğu kumpas üzerinden genel başkanlığa geldin. Anlaşılan şimdi bunun diyetini ödüyorsun. Biraz bağımsız davran, kendin ol. Şuradan, buradan gelen talimata göre hareket etme. Bir Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin Anamuhalefet partisinin lideri olarak sorumlu hareket et. Milleti kışkırtma. İç güvenlik reformu sadece milletin özgürlüklerini koruma altına alan bir düzenlemedir. Kılıçdaroğlu'nun, paralelcilere diyet borcu var onu ödüyor.''

BAŞBAKAN'IN HEDEFİNDE FETHULLAH GÜLEN DE VARDI

Fethullah Gülen'in, New York Times'a yazdığı makaleyi eleştiren Başbakan Davutoğlu, ''Gayrimüslim vatandaşlarımızla, dini liderlerle daha iki hafta önce görüştüm, hepsi hükümetimize teşekkür etti. Peki bu zat (Fethullah Gülen) ne yapmak istiyor Amerikan kongresindeki lobilere oynuyor. Rum lobisini, Yahudi lobisini, Ermeni lobisini aleyhimize kışkırtamaya çalışıyor'' dedi.

SAKARYALILARA MÜJDE VERDİ

Başbakan, Sakarya'nın bütün ilçelerinin fındık destekleme programı içerisine alındığı müjdesini verdi.

MİT MÜSTEŞARI HAKAN FİDAN'IN İSTİFASI

Başbakan Ahmet Davutoğlu, kongre sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Hakan Fidan'ın milletvekili olmak için MİT Müsteşarlığı görevinden istifa etmesini değerlendiren Davutoğlu ''Dün kendisi istifasını, dilekçesini sundu. 10 Şubat'tan geçerli olmak üzere biz de bunu işleme koyduk. 7 Şubat olması tevafuktur, tabi anlamlı bir tevafuk olarak değerlendirilebilir. Millete ve devlete hizmet etmiş olanlar ister siyasi olsun, ister bürokrat, bir şekilde tarihe onunla adları geçer'' dedi.

''ŞEFFAFLIK PAKETİ ASKIYA ALINMADI''

Başbakan, Şeffaflık Paketi'nin askıya alındığı iddialarını da şu sözlerle yalanladı: ''Hiçbir reformu askıya almayız. 'Askıya alındı' ifadesi doğru değil.''

AK PARTİ BİNASINA SİLAHLI SALDIRI OLAYI

Başbakan Davutoğlu, AK Parti İstanbul İl Başkanlığı önünde kimliği belirsiz bir kişinin uzun namlulu silahla çevreye rastgele ateş açmasına ilişkin, "AK Parti, demokrasi için her şeyi göze almış insanların partisidir. Türkiye'nin huzuru, demokrasinin güçlendirilmesi konusunda her zaman, her türlü riski göze aldık. Bu yolda, çıktığımız yoldan da kimse bizi caydıramaz. Hiçbir saldırı, AK Parti'nin ve AK Parti kadrolarının inancını, kararlılığını ortadan kaldıramaz. Herhangi bir şekilde kadrolarımızda tedirginliğe sebebiyet veremez" diye konuştu.