'Başbakan gelmiş gibi'

Başbakan'ın eşi Emine Erdoğan'ı evinde ağırlayan Ortasu Köyü'nün Muhtarı Haşim Encü ziyareti yorumladı: "Başbakan'ın eşinin buraya gelmesi, Başbakan'ın gelmesi anlamına geliyor. Bu olayın üzerine daha fazla gidileceğine inanıyoruz."

07.03.2012 - 15:22

'Başbakan gelmiş gibi'

Başbakan Tayyip Erdoğan’ın eşini evinde ağırlayan Ortasu Köyü Muhtarı Haşim Encü, ziyareti ntvmsnbc’ye değerlendirdi.

Emine Erdoğan’ın gelişini, Başbakan'ın ziyaretiyle eş değer olarak değerlendiren Encü, bu ziyaretten sonra çok şeyin değişeceğini söyledi.

34 kişinin hava saldırısında öldüğü Ortasu köyünün muhtarı şunları söyledi: "Başbakan'ın eşinin buraya gelmesi, Başbakan'ın gelmesi anlamına geliyor. Bu olayın üzerine daha fazla gidileceğine inanıyoruz. Faillerinin ortaya çıkarılması konusunda umudumuz arttı. Bu olayda bizim canımız gitti ama manevi olarak devlet zarar gördü. Özellikle AK Parti hükümeti burada darbe yedi. Ölen gençler de hükümetin gençleriydi. Bu ülkenin gençleriydi.

Bu olay bize yapılmadı, düşünülürse hükümete yapılmış bir harekettir. Hükümetin bziden daha fazla bu olayın üzerinde durması gerekiyor.

Olay küçük bir olay değildir. Soruşturma üç ay da sürse normaldir. Ama ben eminim Başbakan'ın eşinin buraya gelmesiyle çok şey fark edecekir. Çok şeyi değiştirecektir. Biz olayın çözüleceğine inanıyoruz. Mutlaka çözülecek. Eğer hükümet kendini temize çıkarmazsa, kendilerinin üzerinde kalacaktır.

Ben bir köy muhtarıyım. Bir hata yaptığımda bu hatamı düzeltmek için var gücümle çalışıyorum. Şimdi 34 insanın hayatı söz konusu. Bu insanlar kimin sorumluluğunda? Hükümetin sorumluluğunda. Başbakan'ın sorumluluğunda olmuş bir olaydır. Çünkü o hepimizin Başbakanı'dır. Bu çocuklar onun çcouklarıdır. Birisi onun çocuklarını vurmuşsa, o insanları yargının önüne çıkarmak Başbakanımızın görevidir."

ARTIK ANNELER AĞLAMASIN
"Artık yeter, anneler ağlamasın" diyen Encü sözlerini şöyle sürdürdü: "Ne zamana kadar bu anneler ağlayacak. Ha askerin annesi ağlıyor, ha vatandaşın annesi ağlıyor. Dağdakinin annesi ağlıyor. Artık Başbakanımız buna bir çare bulsun. Bu kanı durdursun. Durmasına bir çare bulsun. Bu kan dursun artık, insanlar ölmesin.

Biz barış içinde, huzur içinde yaşamak istiyoruz. Biz uçakların, bombaların gölgesinde yaşamak istemiyoruz. Biz ülkemizde güvende yaşamak istiyoruz. Şu anda bu sınır köylerinde hiçbirisi kendisini güvende hissetmiyor. Bu olaydan sonra ben kendimi nasıl güvende hissedeyim? Bizim ülkemizin uçakları gelip vatandaşımızı bombalıyorsa, ben kendimi nasıl güvende hissedeyim. Kendimizi güvende hissetmek istiyoruz. Sayın başbakanımız ülkemize huzur ve barış getirsin. O rütbe ona layıktır."

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...