Başbakan Yardımcısı Kaynak: Asırlık kulübümüze yazık ederler

Başbakan Yardımcısı Kaynak Galatasaray'da  Hakan Şükür ve Arif Erdem'in FETÖ gerekçesiyle ihraç edilmemesine ilişkin "Asırlık kulübümüze yazık ederler" dedi.

Anadolu Ajansı 26.03.2017 - 10:32

veysi kaynak.jpg

Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak Galatasaray'ın olağan mali genel kurulda takımın eski futbolcuları Hakan Şükür ve Arif Erdem'in FETÖ gerekçesiyle ihraç edilmemesine ilişkin konuştu.

Hakan Şükür'ün Fethullah Gülen'in sembol isimlerinden biri olduğunu ifade eden Kaynak, kararın "Kabul edilemez" olduğunu savundu. Başbakan Yardımcısı, "Galatasaray'ın Hakan Şükür'ü ihraç etmemesi Galatasaray'ın tartışılacak bir karara imza atması asla kabullenilemez. Orada üyelikten ihraç edilmesine karar verilenler var. Onların FETÖ ile olan bağlantısı Hakan Şükür kadar asla değil. Hakan Şükür, o camianın, o hareketin sembol isimlerinden biri olmuştur. Eğer Hakan Şükür'ün ihracını uygun görmemişlerse diğerlerine yazık etmişler. Galatasaray, milletimizin her kesimini, her siyasi rengi derinden yaralayan ve hala travmasını atlatmaya çalıştığımız 15 Temmuz'dan sonra bu isimlere sahip çıkıyorsa Galatasaray'a yazık ederler, asırlık kulübümüze yazık ederler" ifadelerini kullandı. 

Sayfa Yükleniyor...