Başbakan Yıldırım, ABD temasları kapsamında Bahçeşehir Üniversitesi'ni ziyaret etti ve SETA Vakfı'nın toplantısına katıldı

Başbakan Binali Yıldırım, ABD'nin başkenti Washington'da SETA Vakfı'nın düzenlediği kapalı oturumda düşünce kuruluşlarından uzmanlar, akademisyenler ve diplomatlarla görüştü ve Bahçeşehir Uluslararası Üniversitesi'ne ziyarette bulundu.

Anadolu Ajansı 09.11.2017 - 04:45

Başbakan Yıldırım, ABD temasları kapsamında Bahçeşehir Üniversitesi'ni ziyaret etti ve SETA Vakfı'nın toplantısına katıldı

Başbakan Binali Yıldırım, ABD'deki temasları kapsamında Bahçeşehir Uluslararası Üniversitesi Washington Kampüsü'nü ziyaret etti.

Yıldırım, Bahçeşehir Global Eğitim Ağı Yönetim Kurulu Başkanı Enver Yüce ile Bahçeşehir Uluslararası Üniversitesi Rektörü Sinem Vatanartıran'dan üniversite faaliyetleri hakkında bilgi aldıktan sonra sınıfları gezdi ve öğrencilerle fotoğraf çektirdi.

Başbakan Yıldırım'a üniversiteyi ziyaretinde Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, İstanbul Milletvekilleri Volkan Bozkır ve Mustafa Şentop ile Türkiye'nin Washington Büyükelçisi Serdar Kılıç eşlik etti. Başbakan Binali Yıldırım, daha sonra ABD'deki temasları kapsamında düşünce kuruluşlarından uzmanlar, akademisyenler ve diplomatlarla bir araya geldi.

Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı Washington Ofisi'nin (SETA DC) düzenlediği kapalı oturumda Başbakan Yıldırım, Washington'daki düşünce kuruluşlarından uzmanlar, akademisyenler ve diplomatlarla görüş alışverişinde bulundu.

Yıldırım'a, bir saati aşkın süren oturumda Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, İstanbul Milletvekilleri Volkan Bozkır ve Mustafa Şentop ile Türkiye'nin Washington Büyükelçisi Serdar Kılıç eşlik etti.

Başbakan Yıldırım, toplantının ardından Washington'da görevli Türk gazetecilerle kısa bir tanışma toplantısı yaptı.

ABD'Lİ MEDYA KURULUŞU TEMSİLCİLERİYLE GÖRÜŞME

Yıldırım, ABD'nin önde gelen gazete ve televizyon kanallarının temsilci ve muhabirleriyle de bir araya geldi.

Türkiye'nin Washington Büyükelçiliği Rezidansında gerçekleşen görüşme yaklaşık 1,5 saat sürdü. Görüşmede Başbakan Yıldırım, ABD'li basın mensuplarının Türk-Amerikan ilişkileri ve bölgesel ilişkiler hakkındaki sorularını yanıtladı.

Oturumda ABD tarafından terör örgütü PKK/YPG'ye verilen destek, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'in iade süreciyle ilgili son durum başta olmak üzere birçok konunun kapsamlı olarak konuşulduğu kaydedildi.

Sayfa Yükleniyor...