Başbakan Yıldırım Bangladeş'te

Başbakan Binali Yıldırım, resmi ziyaret kapsamında Bangladeş'e gitti. Başkent Dakka'ya ulaşan Yıldırım, temaslarına yarın başlayacak.

Anadolu Ajansı 18.12.2017 - 19:47 | Son Güncelleme : 18.12.2017 - 19:48

Başbakan Yıldırım Bangladeş'te

Başbakan Binali Yıldırım, resmi ziyaret kapsamında Bangladeş'te. Özel uçak "ANA" ile TSİ 17.30'da başkent Dakka'ya ulaşan Yıldırım ve beraberindeki heyeti, Hazrat Shahjalal Havalimanı'nda Türkiye'nin Bangladeş Büyükelçisi Devrim Öztürk ve diğer yetkililer karşıladı.

Başbakan Yıldırım'a kızı Büşra Köylübay da (solda) eşlik etti.

Başbakan Yıldırım'a kızı Büşra Köylübay da (solda) eşlik etti.

Başbakan Yıldırım ile birlikte Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ravza Kavakcı da Bangladeş'e geldi.

Bangladeş Başbakanı Şeyh Hasina'nın davetlisi olarak bu ülkeye resmi ziyaret gerçekleştiren Binali Yıldırım, temaslarına başkent Dakka'da yapacağı üst düzey görüşmelerle başlayacak.

Ziyarette, Bangladeş'le Türkiye arasında kardeşlik ve dostluğa dayanan ilişkilerin kapsamlı şekilde ele alınması ve başta Rohingya krizi olmak üzere bölgesel meselelerle ilgili görüş alışverişinde bulunulması öngörülüyor.

Başbakan Yıldırım, Dakka'daki temaslarının ardından Bangladeş'in Cox's Bazar bölgesine geçecek.

Burada Rohingya Müslümanlarının yaşadığı kampları ziyaret edecek Yıldırım, sığınmacıların durumu ve bölgede TİKA, AFAD ve Diyanet İşleri Başkanlığı'yla uluslararası örgütler tarafından gerçekleştirilen insani yardım faaliyetlerine ilişkin incelemelerde bulunacak.

Sayfa Yükleniyor...