Başbakan Binali Yıldırım, İstanbul Tuzla'da AK Parti ilçe teşkilatının iftar yemeğinde konuştu.

Yıldırım'ın gündeminde terör olayları vardı. Bazı ülkeleri PKK'ya destek vermekle suçlayan Yıldırım, "Katil terör örgütün sırtını sıvazlayanlar sözde dostlarımız günü gelince bu milletin yüzüne bakamayacak hale gelecekler. O günler de yakındır" dedi.

Terörün Türk-Kürt demeden herkesi hedef aldığını söyleyen Yıldırım, şunları kaydetti:

"Şimdi iyice telaşlandılar. Doğuda da Güneydoğu'da da Batı'da da millet gerçeği gördü. Bunların çirkin yüzünü gördü. Bunların kimin emrinde olduğunu, kimin adına iş yaptığını millet anladı. Bunun bir bedeli oldu. Ancak bu bedellerin hepsini öderiz. Yeter ki birliğimiz, beraberliğimiz, kardeşliğimiz daim olsun. Şimdi AK Parti teşkilatları, batıdan doğuya akın akın giriyor. Orada terör belasından mağdur olan, evinden barkından olan kardeşlerimizle dayanışma içinde onların acılarını paylaşıyor. Dün, İstanbul teşkilatımız oradaydı.

3-4 bin Sur'daki kardeşimizle oturdular, iftar sofrasında ekmeklerini onlarla paylaştılar, acılarını hafiflettiler. Bizim ihtiyacımız bu. Bizim, bizden başka dostumuz yok. İçeride, dışarıda Türkiye'nin iyi gün dostları var biliyoruz ama gün bugündür, gerçek dostluğun sınandığı günlerden geçiyoruz .Bu günlerin hepsi gelip geçecek, hiç endişeniz olmasın. Ama bunların sırtını sıvazlayan, bu katil terör örgütünün sırtını sıvazlayan sözde dostlarımız, günü gelince bu milletin yüzüne bakamayacak hale gelecekler. Bugünler de yakındır."

Terörle mücadelenin devam edeceğini söyleyen Yıldırım, "Terör belasını gündemimizden çıkarınca doğu ile batıyı süratle kuzeyle güneyi birbiriyle buluşturacağız. Ayrışmayı kutuplaşmayı ortadan kaldıracağız. Gelecek için, daha güzel günler için beraber çalışacağız" ifadelerini kullandı.