Başbakan Yıldırım ve CHP lideri Kılıçdaroğlu Meclis'te görüştü

Başbakan Yıldırım ve CHP lideri Kılıçdaroğlu Meclis'te görüştü. Görüşme öncesi Meclis'te parlamento muhabirleriyle biraraya gelen Başbakan Yıldırım, "Anayasa değişikliğinde 330 endişemiz yok" açıklamasında bulundu.

Haberler - NTV Haber 10.01.2017 - 22:24 | Son Güncelleme : 11.01.2017 - 00:26

Başbakan Yıldırım ve CHP lideri Kılıçdaroğlu Meclis'te görüştü

Meclis Genel Kurulu'nda anayasa değişikiği teklifindeki maddelerin görüşmeleri sürerken sürpriz bir buluşma yaşandı. Başbakan Binali Yıldırım CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile biraraya geldi. Bu görüşme öncesinde Başbakan'dan anayasa değişiklik teklifinin görüşmelerine ilişkin değerlendirmeler geldi.

MECLİS'TE SÜRPRİZ GÖRÜŞME

Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti'nin Anayasa Değişikliği teklifi görüşmeleri için geldiği TBMM'de, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüştü. 

Başbakan Binali Yıldırım, basın koridorunu ziyareti sonrası Genel Kurul'a gitmek için muhalefet kulisinden geçerken CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile karşılaştı. Kılıçdaroğlu, Başbakan Yıldırım'ı çay içmeye davet etti. İki lider muhalefet kulisinde yardımcılarıyla birlikte çay sohbeti yaptı. 

Görüşmede Kılıçdaroğlu’nun anayasa değişikliği teklifini çekmeleri halinde ortamın yumuşayacağını söylediği öğrenildi.

Görüşmede CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel rejimin devam etmesini istediklerini belirterek, “Dönem sonuna kadar 2019'a kadar sizinle çalışmak istiyoruz. Kulislerde çay içen Başbakan görmek istiyoruz, bundan memnunuz” ifadelerini kullandı. Bunun üzerine AK Parti Ankara Milletvekili Fatih Şahin’in çayın pahalıya patladığını söyleyerek espri yaptığı öğrenildi.

Görüşmede Kılıçdaroğlu’nun çocukluğunun Bingöl’de geçtiğini belirtmesi üzerine AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz’ın Kılıçdaroğlu’nun Bingöl tarafını köylerine kadar bildiğini söylediği belirtildi.

"ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİNDE 330 ENDİŞEMİZ YOK"

K Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, "10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü" dolayısıyla Parlamento Muhabirleri Derneği'nin (PMD) ziyaret ederek, gazetecileri tebrik etti.

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişimi sırasında Meclis'te görev yapan gazetecilerin yaşadıklarını anlattıkları görüşmede, Başbakan Yıldırım, Meclis Genel Kurulu'nda görüşülmekte olan AK Parti'nin anayasa değişikliği teklifi ile ilgili soruları cevaplayarak, değerlendirmelerde bulundu.

Başbakan Yıldırım, "Anayasa değişikliği teklifinin maddelerine geçilmesinde 338 kabul oyu çıkmasını nasıl değerlendiriyorsunuz, bir endişeniz var mı?" şeklindeki soruya, "Hiçbir endişem yok. Yarasız yere kurt düşürmeyin işler yolunda gidiyor, gayet güzel. Bizim ihtiyacımız olan 330, üzerine ne gelirse eyvallah" karşılığını verdi.

"Sonraki maddeler için bir endişeniz var mı?" sorusuna ise Yıldırım, "Hiçbir endişem yok." yanıtını verdi.

Başbakan Yıldırım, bir gazetecinin, cep telefonunundan, babasının fotoğrafını göstermesi üzerine duygulandı. Babasının 2000 yılında 73 yaşında vefat ettiğini belirten Yıldırım, annesinin ise daha önce hayatını kaybettiğini ifade etti.

Türkiye Foto Muhabirleri Derneği'nin, 15 Temmuz FETÖ'nün darbe girişiminin gazeteciler ve foto muhabirleri gözünden anlatıldığı dergisi de Başbakan Binali Yıldırım'a sunuldu.

Sayfa Yükleniyor...