Başbakan Yıldırım'dan Afrin açıklaması: 214 hedef vuruldu, sorun yok

Afrin'de yürütülen operasyona ilişkin bilgi veren Başbakan Yıldırım, her şeyin planlandığı gibi devam ettiğini söyledi. Yıldırım, "Şu ana kadar 214 hedef etkisiz hale getirildi, herhangi bir sorun yok" dedi.

Haberler - ntv.com.tr 24.01.2018 - 14:20 | Son Güncelleme : 24.01.2018 - 14:24

Başbakan Yıldırım'dan Afrin açıklaması: 214 hedef vuruldu, sorun yok

Başbakan Binali Yıldırım, Çankaya Köşkü'nde Nijer Başbakanı Brigi Rafini ile bir araya geldi.

Görüşme sonrası düzenlenen basın toplantısında Yıldırım'a, 5'inci günündeki Afrin operasyonundaki son durum soruldu.

Operasyonun planlandığı şekilde devam ettiğini söyleyen Yıldırım, şunları kaydetti:

"Operasyonun amacı Suriye'nin toprak bütünlüğünü sağlayacak, terör oluşumlarına son verecek ve ayrıca hudutlarımızın ötesinden Afrin'den gelen saldırılarının önüne geçecek, sınırlarımızın güvenliği ve vatandaşlarımızın emniyetini sağlamak amacıyla başlamıştır. 

Şu ana kadar planlandığı gibi devam ediyor. 214 hedef vurulmuş ve etkisiz hale getirilmiştir. Alanda temizlik devam ediyor. Bölgenin terörden PKK, PYD, YPG ve DEAŞ'tan tam anlamıyla temizleninceye kadar silahlı tehdidin kalmayacağı anlaşılıncaya kadar operasyon sürecek. Planlandığı şekilde gidiyor, herhangi bir sorunumuz yok şu ana kadar."

Yıldırım, gelen bir sorun üzerine Ege'de yaşanan gerilime de değindi. "Kardak'ta 96'da yaşanan krizi bugüne taşımak komşuluğa yakışmaz" diyen Yıldırım, şunları kaydetti:

"Biz terörle mücadele ederken bulanık suda balık avlama hedefine komşularımızın kapılması yakışık almak. Buna benzer faaliyet olursa her zaman tedbirimiz vardır. Kimse endişe etmesin."

Sayfa Yükleniyor...