Başbakan'a hakaretten 2 yıl hapsi istendi

Kapatılan DTP'nin Genel Başkanı Ahmet Türk'e yumruk atan ve yargılandığı mahkeme çıkışı Başbakan aleyhine söylediği sözler nedeniyle hakkında hakaret davası açılan İsmail Çelik'in 2 yıla kadar hapsi isteniyor.

Haberler - Anadolu Ajansı 25.01.2011 - 11:10

Kapatılan DTP'nin Genel Başkanı Ahmet Türk'e yumruklu saldırıda bulunduğu gerekçesiyle yargılandığı ve 11 ay 20 gün hapis cezası aldığı duruşma çıkışında, Hükümet ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan aleyhine sözler söyleyen İsmail Çelik hakkında açılan hakaret davasının görülmesine başlandı.

4. Sulh Ceza Mahkemesi'ndeki ilk duruşmada tutuksuz yargılanan ve hakkında 2 yıla kadar hapis cezası istenen sanık Çelik, hazır bulundu.

Savunmasında, ''hakaret'' kastının bulunmadığını ifade eden Çelik, ''Ben Ahmet Türk'e yönelik eylemimden dolayı şikayetçi bulunmamasına rağmen 11 ay 20 gün ceza almıştım. Ben ceza aldığım duruşma çıkışında o ruh halimle şuursuzca iddianamede geçen sözleri söyledim. Kurduğum cümleden de, anlaşılacağı üzere bilinçli söylenmiş sözler değildir. Hakaret kastım yoktur'' dedi.

Savunmanın ardından duruşma eksikliklerin giderilmesi için ertelendi.

Sayfa Yükleniyor...