Başbakan Yıldırım'dan HDP'li milletvekillerine çağrı

Başbakan Binali Yıldırım, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Demokrasiye sahip çık" çağrısına yanıt vererek demokrasiye sahip çıkacaklarını ama teröre sahip çıkmayacaklarını söyledi. Meclis'ten çekilme kararı alan HDP'li milletvekillerine de seslenen Yıldırım, "Yol yakınken bu yanlıştan dönün" dedi.

Haberler - ntv.com.tr 06.11.2016 - 11:37 | Son Güncelleme : 06.11.2016 - 16:27

Başbakan Yıldırım'dan HDP'li milletvekillerine çağrı

Başbakan Binali Yıldırım Erzincan'da Et ve Süt Kurumu kombinasının açılışına katıldı. Açılış töreninde konuşmaya yapan Başbakan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Demokrasiye sahip çık" çağrısına yanıt vererek, "Sayın Kılıçdaroğlu diyor ki 'Demokrasiye sahip çıkın'. Ey Kılıçdaroğlu; demokrasiye elbette sahip çıkacağız. Demokrasiye birlikte sahip çıkacağız ama demokrasiye sahip çıkmak için teröre sahip çıkmayalım. Demokrasiye sahip çıkmak, teröre sahip çıkmamakla olur" dedi.

Yıldırım'ın konuşmasından satır başları şöyle; Ülkemizin geleceğini karartmak isteyenlere karşı 79 milyon vatandaşımız gereken dersi verdi. Bizim bu ülke için hayallerimiz var ama hayal taciri değiliz. Her hedefin bir kitabı var. 20 Aralık'ta Boğaz'ın altından geçen Avrasya Tüneli'nin açılışını yapacağız.

Tarım yapılacak alanlar 941 havzaya ayırdık. Nerede, ne ekileceği belirlendi. Yavaş yavaş bu kimyasal gübre kullanımını sonlandıracağız. Biyolojik gübre kullanımını arttıracağız. Tarımla, çiftçilikle ve hayvancılıkla uğraşanların diğer kalemi de mazot. Mazotun yarısı sizden yarısı bizden. 

Değerli kardeşlerim 25 ilde yetiştiricilik bölgesi kuruyoruz. 184 ovamızı da sit alanı ilan edeceğiz buralara çivi bile çakılamayacak. Erzincanlı gençlere büyükbaş ve küçükbaş teşviki yapılacak. Ne zaman isterseniz biz gençlerimizin yanındayız. Bir terörist kalmayana kadar terörle mücadele sürecek. 

"YOL YAKINKEN BU YANLIŞTAN DÖNÜN"

Erzincan'dan Bayburt'ta geçen Yıldırım, HDP'nin yasama faaliyetlerini durdurma kararını değerlendirdi.

Bayburt'taki toplu açılış töreninde halka seslenen konuşan Başbakan Yıldırım, HDP'li milletvekilleri Meclis'e geri çağırdı. Yıldırım, "Yol yakınken bu yanlıştan dönün" dedi. 

Sayfa Yükleniyor...