'Başbakan'ı güldürmek isterdim'

STAR'da yayınlanan ''Yetenek Sizsiniz Türkiye'' programının birincisi Atalay Demirci, Bakan Fatma Şahin ile görüştü. Başarısıyla kendisi gibi yetiştirme yurtlarında büyüyen çocuklara örnek olan Atalay, Başbakan Erdoğan'ın çok az güldüğünü söyledi ve "Sayın Başbakanımızı güldürmeyi çok istiyorum" dedi.

Anadolu Ajansı 22.03.2013 - 01:16

'Başbakan'ı güldürmek isterdim'

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, ''Yetenek Sizsiniz Türkiye'' programında birinci olan ve yetiştirme yurdunda büyüyen Atalay Demirci ile bir araya geldi.

Makamında gerçekleşen görüşmede Şahin, bu tür başarı örneklerinin Bakanlığa bağlı kurumlarda büyüyen çocuklara motivasyon sağladığına işaret etti.

''Bu bakımdan da kurumda herkesin idolü olmuş durumdasınız'' diyen Şahin, Demirci'yi başarısından dolayı tebrik etti.

Kurumlarda kalan çocukların özgüvenlerini artırmaya büyük önem verdiklerine vurgu yapan Şahin, fiziki şartların geçmişle kıyaslanmayacak kadar iyi olduğunu, hiçbir eksiğin olmadığını ifade etti.

'BİR TELEFONLA YANINIZDAYIZ'
Demirci de kurumlarda kalan çocuklardan aldığı ''Bize umut oldunuz'' mesajlarının kendisine gurur verdiğini belirtti. Yurtlarda kalan çocuklar için elinden gelen yardımı sunmaya hazır olduğunu dile getiren Demirci, ''Bir telefonla yanınızdayız'' dedi.

'EN BÜYÜK PROBLEM ÖTEKİ GİBİ HİSSETMEKTİ'
Kendisinin yetiştirme yurdunda olduğu dönemle bugün arasında büyük farklılık olduğunu vurgulayan Demirci, 300'den fazla insanla, 30-40 kişilik yatakhanelerde, koğuş sisteminde yaşadıklarını anlattı. Sevgi Evleri Projesi'ni çok önemsediğini dile getiren Demirci, şöyle konuştu:

''Sevgi Evleri, o çocukların toplumla kaynaşması, kendini öteki gibi hissetmemesi adına çok önemli bir projeydi. Bizim en büyük problemimiz toplumla kaynaşma, toplumdan kendini farklı hissetme, öteki olduğunu hissetme durumuydu ve hat safhadaydı bu. Ama şimdi çocuklar öyle yetişmiyor. Çok önemli bir iş yapıldı. İnşallah bundan sonraki süreçte de toplum o çocuklara 'tu kaka' şeklinde değil de gerçekten şefkat ve ilgi gösterilmesi gereken insanlar nazarıyla bakarsa, böyle yaklaşırsa biz bu kanayan yarayı hep birlikte şifaya çeviririz diye düşünüyorum.''

'ANIM YOK GÖZLEMLERİM VAR'
Siyasetle ilgili anılarının sorulması üzerine Demirci, siyaset le ilgili neredeyse hiç anısı olmadığını söyledi. Demirci, siyasetteki gözlemlerine ilişkin soruyu da gülerek ''Gözlemlerim var tabii ama onları sonra konuşuruz'' yanıtını verdi.

Bakan Şahin de Demirci'nin bu sözleri üzerine, gülerek ''Mesela şu an benimle alakalı kafasında, 'r'lerimle alakalı bir çok şeyin oluştuğuna eminim. İzlemeyi de çok kıymetli bulurum'' dedi.

Şahin'i bir oyununda misafir etmeyi çok istediğini kaydeden Demirci, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı da güldürmeyi istediğini, ''Çünkü çok az gülüyor yoğunluktan. Neşeli, nüktedan bir insan olduğunu da biliyorum. Her şeyi unutsun, telefonu, işi, siyaseti, ülkeyi unutsun, gerçekte n kendini bıraksın ve gülsün istiyorum. Bunu da bir görev gibi hissediyorum'' dedi.

'EVET GERÇEKTEN UZUNMUŞSUNUZ'
''Başbakan'ı gördüğünüzde ilk espriniz ne olur'' sorusuna da Demirci, ''Evet, gerçekten uzunmuşsunuz'' yanıtını verdi.

Sanatın dilinin çok önemli olduğunu ve topluma büyük etki ettiğini belirten Demirci, ''Biz televizyonu okuyan, kitabı seyreden bir toplumuz maalesef. Tersini becerebilirsek çok güzel olacak. Televizyonda da madem bu kadar teveccüh var, o yolla da insanlara doğru şeyleri göstermenin yollarını arayıp bulmalıyız diye düşünüyorum'' değerlendirmesinde bulundu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...