Başbakan'ın eşi şehit eşinin doğumuna girdi

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun eşi Sare Davutoğlu, Kilis'in Elbeyli İlçesi'nde IŞİD militanının açtığı ateşle şehit olan astsubay Mehmet Yalçın Nane'nin hamile eşi Seher Nane'nin doğumuna katıldı. Sağlıklı olarak dünyaya gelen erkek bebeğe dedesinin adı olan Alaattin ismi verildi.

Anadolu Ajansı 12.08.2015 - 07:28

Başbakan'ın eşi şehit eşinin doğumuna girdi

Kilis'in Elbeyli İlçesi'nde Suriye sınırındaki Dağ Hudut Karakolu'nda görev yaparken geçen 23 Temmuz'da IŞİD militanlarının açtığı ateşle şehit olan jandarma astsubay Mehmet Yalçın Nane'nin hamile olan eşi Seher Nane'nin sancıları artınca, dün akşam saatlerinde yakınları tarafından kentteki özel hastaneye götürüldü.

Geçen hafta şehit astsubay Mehmet Yalçın Nane'nin evini, eşi Başbakan Ahmet Davutoğlu ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel ile birlikte ziyaret ederek şehidin eşi Seher Nane'ye doğumuna katılacağı sözünü veren Sare Davutoğlu da, kendisine haber verilmesi üzerine gece saatlerinde tarifeli uçakla Gaziantep'e geldi.

Yoğun güvenlik önlemleri arasında geldiği hastaneye koşar adımlarla giren Sare Davutoğlu'nun katıldığı doğumda şehit eşi Seher Nane, saat 02.30 sıralarında dünyaya sağlıklı bir erkek bebek getirdi.

Şehit oğluna, 2 yıl önce rahatsızlanarak yaşamını yitiren dedesi Alaattin Yalçın'ın ismi verildiği öğrenildi.

Sayfa Yükleniyor...