Başbakan'ın "hibrid" turu

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tasarımı bir Türk'e ait çevre dostu hibrid araçla Çankaya turu attı.

NTV Haber 23.06.2009 - 08:23

Başbakan'ın "hibrid" turu

Başbakanlık Resmi Konutu'ndan aracı kullanarak çıkan Erdoğan, meraklı bakışlar altında Resmi Konut'un çevresinde dolaştı.  Erdoğan, sağlık durumuyla ilgili sorulara da direksiyon başında yanıt verdi..

Başbakanlık resmi konutunun ağır kapıları açıldığında herkes makam aracıyla başbakanı bekliyordu. Ancak kameralara sürpriz bir görüntü yansıdı. Şimdiye kadar hiç kimsenin görmediği bir araç ve direksiyonunda da Başbakan Erdoğan vardı..

Başbakan, habercilerin şaşkın bakışları altında  kendi kullandığı elektrik motorlu araçla Başbakanlık konutunun çevresinde tura çıktı. Başbakan'a araçta,  Türk otomobil tasarımcısı Murat Günak ile Devlet Bakanı Zafer Çağlayan da eşlik etti.

Başbakan Erdoğan, saatte 140 kilometre hız yapabilen çevreci otomobili bu mini turun ardından Başbakanlık Resmi Konutu'nun bahçesine park etti.

Hibrid otomobiller çevreye duyarlı ürünler arasında başı çekiyor. Son yıllarda üretimi artan bu otomobiller yakıt ekonomisi sağlıyor ve çevreye zararlı gaz salınımını en aza indiriyor.


  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...