Başbakan'ın kızı gönüllü çalışıyor

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Başbakanı Ersin Tatar'ın kızı Cansu Ayten Tatar, corona virüs salgını sonrası Hacettepe Hastanesi'nde gönüllü olarak çalışıyor.

Haberler - DHA 23.03.2020 - 03:43

Başbakan'ın kızı gönüllü çalışıyor

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Başbakanı Ersin Tatar'ın yeni mezun doktor kızı Cansu Ayten Tatar, corona virüs (Covid-19) salgını sonrası gönüllü olarak Hacettepe Hastanesi'nde çalışıyor.

Cansu Ayten Tatar'ın Ankara'da Hacettepe Hastanesi'nde görev yaptığını, ablası Canev Tatar sosyal medyadan duyurdu.

Canev Tatar, "Benim canım kız kardeşim Cansu Ayten Tatar, şu an karantina hastanesi olan Hacettepe Hastanesi’nin acil bölümünde stajyer doktor olarak çalışıyor. Kız kardeşim corona teşhisi konulan hastalara ve tüm insanlığa hizmet etmektedir" ifadelerini kullandı. 

"İNSANLARIN YORUMLARI ÜZÜYOR"

Kız kardeşinin KKTC'de olanlar nedeniyle üzüldüğünü belirten Canev Tatar şöyle devam etti: "Bana az önce mesaj attı 'insanların yorumları beni üzüyor, ben burada canımı ortaya koydum kaç gündür uykusuzum ve çalışıyorum' dedi. İçim eridi. Bütün kalbiyle çalışan, hizmet veren bütün doktor, hemşire ve görevlilere bütün kalbimle teşekkür ederim. İnsanlık sizsiniz."

"YAVRUMU MERAK EDİYORUM"

Cansu'nun annesi Sibel Tatar da kızı için zaman zaman endişe ettiğini belirterek şunları kaydetti:

"Biz de anne babayız. Kızımız Cansu Ayten bir yıl önce Hacettepe Tıp Fakültesi'nden mezun oldu. Henüz bir yıllık doktor. Gönüllü olarak karantina hastanesi olan Hacettepe'de acilde görev yapıyor. Çoğu gece nöbetçi. İki odalı evinde çoğu zaman yemek yok, çünkü vakti yok. Ankara' da hiçbir akrabamız, yakınımız yok. Tabii ki endişe ediyorum. Yavrumu merak ediyorum. Birçok corona virüslü hastaya bakacak. Ama hepimiz öyle zor bir zamandan geçiyoruz ki iyi niyetle giderilebilecek sorunları büyütmeyip hepimizin sağlığı ve sağlıklı gelecek için el birliği yapmalıyız."

SAĞLIK ÇALIŞANLARINA ALKIŞ SUSMADI

Sayfa Yükleniyor...