Başbakanlık: Öz'ün iddiaları iftira

Savcı Zekeriya Öz'ün iddialarıyla ilgili Başbakanlık'tan bir açıklama geldi. Başbakanlık'tan yapılan açıklamada "Öz'ün iddiaları tümüyle iftiradır. Kimse kendisiyle görüşmeye gönderilmedi" denildi.

Başbakanlık: Öz'ün iddiaları iftira

Yolsuzluk operasyonu sonrası Bakırköy Cumhuriyet Başsavcıvekilliği'ne atanan Zekeriya Öz, hakkındaki iddialarla ilgili bugün yaptığı açıklamada Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın kendisine 2 kişi gönderdiğini ve "Bu kişilerin Başbakan'ın kendisine çok kızdığını ve yolsuzluk soruşturmasını hemen durdurmasını istediğini ilettiklerini" iddia etmişti

Başbakanlık, Başsavcıvekili Zekeriya Öz'ün açıklamasında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan hakkında ileri sürülen iddiaları yalandı.

Başbakanlık kaynakları, Singapur'da basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Başbakan Erdoğan'ın söz konusu iddiayı, "tümüyle iftira" diye nitelediğini belirterek, şunları kaydetti:

"Başbakanımızın, iddia edilen konuyla ilgili olarak yüksek yargıdan birilerini ya da herhangi bir kişiyi birine göndermesi gibi bir durum kesinlikle söz konusu olmamıştır. Bu iddia, Başbakanımızın bizzat kendi ifadesiyle, kesinlikle ve tümüyle iftiradır."

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...