Başbakanlık’tan ‘özel ekip’ yalanlaması

Başbakanlık, TSK içerisinde olduğu iddia edilen paralel yapılanmayla ilgili özel ekip oluşturulduğu yönündeki haberi yalanladı.

Anadolu Ajansı 28.06.2014 - 15:43

Başbakanlık’tan ‘özel ekip’ yalanlaması

Başbakanlık’tan Türk Silahlı Kuvvetleri içerisinde paralel yapılanma olduğu iddialarıyla ilgili bir gazetede çıkan haberlere ilişkin açıklama geldi.

Açıklamada şöyle denildi;

"Türk Silahlı Kuvvetleri'ne sızma girişimleriyle alakalı olarak dün bir günlük gazetede yayımlanan haber çerçevesinde, söz konusu girişimi araştırmak üzere Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla özel bir ekip oluşturulduğu biçimindeki iddia gerçeği yansıtmamaktadır.

Demokratik bir hukuk devleti olan ülkemizde, TSK da dahil olmak üzere resmi kurumlara yönelik her türlü gizli yapılanma girişimleri karşısında neler yapılacağı yasalarla belirlenmiş durumdadır.

Devlet kurumlarının bu tür girişimlere karşı hukuk sınırları çerçevesinde gerekli hassasiyeti göstermekte olduğunun dikkate alınması, herhangi bir kuruma ilişkin yanlış algıya yol açılmaması hususunda medya organlarının da daha titiz davranmalarında yarar görülmektedir."

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...