'Başbakansan başbakan olmanın gereğini yap'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Ahmet Davutoğlu'na yazdığı mektupla ilgili, ''Bana bu konuda gelen bir tepki yok. Başbakan olmanın gereğini yap diyorum ben. Yapacak mı, yapmayacak mı bunu göreceğiz'' dedi.

Anadolu Ajansı 18.09.2014 - 00:44

'Başbakansan başbakan olmanın gereğini yap'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, akşam yemeğinde bir araya geldiği gazilerin sorunlarını, taleplerini dinledi.

Kılıçdaroğlu, basına kapalı gerçekleştirilen görüşmenin ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

''Yazdığı mektupla ilgili Başbakan Davutoğlu'nun değerlendirmesini'' sorulması üzerine Kılıçdaroğlu, ''Daha önce Sayın Davutoğlu benimle muhatap olun demişti. Bir özel bankayla ilgili açıklamaları başkası yaptı. Bankacılık çok duyarlı bir alan. Konuşurken çok dikkatli olmak gerekiyor. Bankacılık, bir güven kurumu aynı zamanda'' diye konuştu.

Yapılan açıklamaların Bankalar Yasası'na aykırı olduğunu ileri süren Kılıçdaroğlu, şu değerlendirmelerde bulundu:

''Bir bankayı, bir kamu görevlisi, bir cumhurbaşkanı, bir başbakan batıramaz, batırmamalıdır. Çünkü bunun faturasını Türkiye, çok ağır geçmişte ödedi. Ben, bu duyarlılığa dikkatini çektim. Siz gerçekten başbakan olarak görev yapmak istiyorsanız ve 'Ben başbakanım' diyorsanız, Bankalar Yasası'nın gereğini yapın. Bana bu konuda gelen bir tepki yok.

İşte, 'Kılıçdaroğlu şunu söyledi, bunu söyledi.' Benim söylediğim daha farklı. Başbakansan başbakan olmanın gereğini yap diyorum ben, bu kadar açık, bu kadar net ve bekliyorum. Yapacak mı, yapmayacak mı bunu göreceğiz.''

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...