Başbuğ için tahliye talebi

Genelkurmay eski Başkanı İlker Başbuğ'un avukatı tahliye talebinde bulundu.

31.12.2013 - 13:30

Başbuğ için tahliye talebi

Ergenekon davasına bakan İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi’ne talepte bulunan Başbuğ'un avukatı İlkay Sezer, Anayasa Mahkemesi’nin CHP milletvekili gazeteci Mustafa Balbay lehine verdiği kararı gerekçe gösterdi.

İlker Başbuğ'un "tahliye talepli" dilekçesinde şu ifadeler yer aldı:

Halen gerekçeli kararı tamamlayamayan mahkeme, Anayasa'nın 38. maddesinde ifade edilen masumiyet karinesini ihlal etmekte, temyiz hakkının kullanımını ve "özgürlük hakkı talebi" hakkını engellemiş olmaktadır.

“Gelinen noktada Türk Silahlı Kuvvetlerine ve personeline yönelik asılsız iddialar ve suçlamalar yöneltildiği herkes tarafından kabul ve beyan edilmektedir. Mahkemenizin görmekte olduğu tüm davaları birleştirmeden önce görülmekte olan 2010/106 E. Sayılı davanın katılanı olarak tarafı durumunda bulunan ve tanık olarak göstermiş olduğumuz Başbakan Sayın Erdoğan’ın, günümüzde devlete, emniyete ve yargıya sızmış olduğunu beyan ettiği ve daha önce de devlet içinde devlet şeklinde nitelendirdiği konuda Mahkemeniz tanık olarak beyanlarını alsa idi bugün asıl suçlular ortaya çıkarılır onların gerekçeli kararı yazılmakta olurdu”

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...