Başbuğ’dan Erdoğan’ın sözlerine yorum

Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Ergenekon ve Balyoz davalarıyla ilgili sözlerini “Önemli olan bu sözlerin arkasında hareket, eylem ve fiillerin olmasıdır. Türk milleti her şeyi gördü” şeklinde değerlendirdi.

Haberler - Anadolu Ajansı 21.03.2015 - 16:09

Başbuğ’dan Erdoğan’ın sözlerine yorum

"Bursa 13'üncü Kitap Fuarı"nda, kitabının imza gününe katılan Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, gazetecilerin soruları üzerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Balyoz ve Ergenekon soruşturmalarıyla ilgili açıklamayı değerlendirdi.

"Bu operasyonlarla şahsım başta olmak üzere, tüm ülke yanlış yönlendirildi, aldatıldı" sözünü hatırlatıp Başbuğ'a düşüncelerini sordu.

Başbuğ, bu soruya şu yanıtı verdi:

"'de söylenen sözlerin artık fazla önemi ve değeri olmadığını düşünüyorum. Önemli olan bu sözlerin arkasında hareket, eylem ve fiillerin olmasıdır. Sadece sözler bir anlam ve değer ifade etmiyor. Ayrıca bu bütün yaşananlar Türk milletinin gözü önünde yaşandı. Türk milleti her şeyi gördü. Türk milletine güveniyorum. Halkımızın, yaşananları en iyi şekilde değerlendireceğine inanıyorum."

“SİLAHLARIN GÖLGESİNDEKİ GÖRÜŞMEDE SONUÇ ÇIKMAZ”

Başbuğ, Diyarbakır'daki nevruz kutlamasında okunan Abdullah Öcalan'ın mesajında, PKK'ya silahlı mücadelenin sonlandırılması çağrısına yer verilmesine ilişkin soru üzerine, "Bu konuyu duymadım ama şunu söyleyebilirim; bir terör örgütüyle silahların gölgesinde yapılan görüşmelerden bir sonuç çıkacağına pek inanmıyorum" diye konuştu.

Eski Genelkurmay Başkanı Başbuğ, aktif siyasete katılmayı düşünmediğini sözlerine ekledi.

Cumurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 19 Mart'ta İstanbul'da Harp Akademileri Komutanlığı'nda gerçekleştirilen törende yaptığı konuşmada, "Bu operasyonlarla şahsım başta olmak üzere, tüm ülke yanlış yönlendirildi, aldatıldı" demişti.

Sayfa Yükleniyor...