Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ, 7. Cumhurbaşkanı Kenan Evren'i tedavi gördüğü GATA'da ziyaret etti.

Genelkurmay Başkanlığı’nın internet sitesinde yer alan bilgiye göre, Orgeneral Başbuğ, 4 Ağustos'tan bu yana GATA'da tedavi gören Evren'i ziyaret ederek, sağlık durumu hakkında bilgi aldı ve Evren'in, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutladı.

Ziyaret sırasında Başbuğ'a, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Işık Koşaner, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Uğur Yiğit, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Aksay, Jandarma Genel Komutanı Atila Işık ile Ankara'da görevli orgeneraller de eşlik etti.

Yedinci Cumhurbaşkanı Kenan Evren, 3 Ağustos'ta Yalıkavak'taki yazlığında rahatsızlanarak hastaneye kaldırılmıştı. Durumunun ciddi olduğu belirtilen Evren'e ilk müdahale Bodrum'da yapılmış ardından tedavisine ambulans uçakla getirildiği Ankara Gülhane Askeri Hastanesi’nde devam edilmişti.

Gata'daki tedavisi sırasında ameliyat edilen Evren'in kalın bağırsıkları alınmıştı.
Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ ve kuvvet komutanları, 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları kapsamında Devlet Mezarlığı'nı ziyaret etti.

Orgeneral Başbuğ, şeref defterine ulusun birliğine kast eden tüm çabaları sonuçsuz bırakmak için kararlı olduklarını yazdı.

Başbuğ ve kuvvet komutanları, milli mücadelede görev alan komutanların isminin yazılı olduğu anıta çelenk bıraktı.

Başbuğ, anıtmezar şeref defterine yazdığı yazıda "Yurdumuzun bölünmez bütünlüğüne ve ulusumuzun birliğine kast eden tüm çabaları sonuçsuz bırakmak için kararlı mücadelemizi sürdüreceğiz" dedi.

Her yıl 30 Ağustos tarihinde düzenlenen anıt mezar ziyareti, bu yıl, 29 Ağustos'ta ve Ankara Garnizonu’nda görevli tüm general ve amirallerin katılımıyla gerçekleşti.