NTV

'Başkan izin verdi, kapattırmam'

Anadolu Ajansı

Türkiye

Adıyaman'da bir kadın, kendini ve iki çocuğunu, izinsiz olduğu gerekçesiyle kapatılmak istenen büfenin içine kilitledi. 'Başkan'dan izin aldım' diyen kadını ikna çabaları sonuç vermedi.

Adıyaman'da, işlettiği büfenin kaldırılmak istenmesine tepki gösteren kadın, kendisini çocuklarıyla büfeye kapattı.

Semra Karadağ'ın Adıyaman Üniversitesi yanındaki boş araziye kurduğu büfe, izinsiz ve belgesiz olduğu gerekçesiyle zabıta ekipleri tarafından kaldırılmak istendi. Zabıta direnişle karşılaşınca olay yerine polisi çağırdı.

Zabıta ve polis ekiplerinin ikna çabaları sonuçsuz kaldı ve Semra Karadağ, iki çocuğuyla birlikte kendisini büfeye kapattı.

Büfeyi Adıyaman Belediye Başkanı Necip Büyükaslan'dan izin alarak kurduğunu ileri süren Semra Karadağ, ''Benim gelirim yok, borcum var. Büfeyi kaldırmak için bir evrak yok, başkanın yazılı izni yok. Başkanın telefonu ile gelmişler. Ben de başkanın sözü ile buradayım. Başkan beni arasın, izin vermediğini söylesin kapatayım'' diye konuştu.

Zabıta ve polis ekipleri, Semra Karadağ'ı ikna edemedi ve saatler sonra olay yerinden ayrıldı. Karadağ, iki çocuğuyla birlikte büfenin kaldırılacağı düşüncesiyle büfede kalmaya devam ediyor.

Adıyaman Belediye Başkanı Necip Büyükaslan'a ise il dışında olduğu için ulaşılamadı.

Semra Karadağ'ın bir süre önce eşinden boşandığı ve 2004 yerel seçimlerinde belediye başkan aday adayı olduğu öğrenildi.