Başkan Yılmaz: Odamdan iki ‘böcek’ çıktı

Başbakan’ın ofisinde dinleme cihazı bulunmasının ardından Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz da odasında iki ‘böcek’ bulunduğunu açıkladı.

Anadolu Ajansı 25.12.2012 - 14:26

Başkan Yılmaz: Odamdan iki ‘böcek’ çıktı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, NTV ve STAR ortak yayınında evinin altında bulunan çalışma ofisinde dinleme cihazı bulunduğunu söyledi.

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz da makam odasında dinleme cihazı bulunduğunu ifade etti.

Yılmaz, “Belediye başkanı olduktan sonra birkaç kere makamımda yaptırdığımız aramada bazı yerlerde dinleme cihazlarına rastladık. İki adet dinleme cihazına farklı zamanlarda rastladık'' diye konuştu.

Yılmaz, yetkililerin dinleme cihazlarının çok profesyonel olmadığını söylediğini belirterek, ''Ben cihazları gördüm ama bunların hangisinin profesyonel, hangisinin değil, onu bilecek durumda değilim'' dedi.

Demokratik ülkelerde bunların olmaması gerektiğine dikkati çeken Yılmaz, şunları kaydetti: ''Başbakanı bile bu kadar korumanın altında dinleyebiliyorlarsa, bizi dinlememeleri mümkün değil. Biz de dinlesinler diyoruz. Gizlimiz, saklımız yok. Her konuda açık ve şeffafız. Bir merakları varsa bana sorsalar ben olduğu gibi söylerim.”

Olayla ilgili araştırmanın devam ettiğini anlatan Yılmaz, ''Yasal süreç başlatılsa ne olacak ki. Ben koydum der misiniz? Bunla ilgili ancak yorum yapabiliriz, oda doğru olmaya bilir. Netice itibariyle siz belirli bir yere geldiyseniz birileri sizi merak ediyor. Öyle olunca da bu şekildeki sistemlere doğru gidiyorlar'' ifadelerini kullandı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...