Başkana saldırı kamerada

Hopa Belediye Başkanı Turan Kasımoğlu’nun silahlı saldırıya uğramasının kamera görüntüleri ortaya çıktı. Saldırı anına tanıklık edenler büyük panik yaşarken, zanlının elini kolunu sallayarak binadan ayrılması dikkat çekti.

Anadolu Ajansı 18.10.2012 - 14:45

Başkana saldırı kamerada

Hopa Belediye Başkanı Turan Kasımoğlu'nun makamında vurulması güvenlik kamerasına yansıdı.

Zanlı T.K, Hopa Belediye Başkanı Kasımoğlu'nun makam odası önünde bir süre bekleyerek telefonla görüşme yapıyor.

Daha sonra Kasımoğlu'nun makamına giren T.K, kısa bir süre sonra odadan çıkarak ilerliyor. Bu sırada tekrar geri dönen zanlı, üzerindeki tabancayı çıkartarak burada bekleyen kişilerin müdahalesine rağmen Kasımoğlu'nun makam odasına giriyor.

Kısa süreli paniğin yaşandığı görüntülerde silah sesini duyan vatandaşların olay yerinden kaçmaya çalıştıkları, yaşlı bir çiftin ise gidip gitmeme konusunda tereddüt ettikleri görülüyor.

Vurulma olayının ardından odadan çıkan T.K'nın sakin bir şekilde belediyeden ayrılması, Kasımoğlu'nun ise 112 Acil Servis ekipleri tarafından hastaneye götürülmesi de görüntülerde yer alıyor.

ZANLI CEZAEVİNDE
Hopa Belediye Başkanı Turan Kasımoğlu, 11 Ekim tarihinde işyeri açmak için ruhsat alamadığından dolayı tartıştığı iddia edilen T.K tarafından makamında uğradığı silahlı saldırı sonucu bacağından yaralanmıştı.

Olay sonrası zanlı T.K, polis ekiplerince gözaltına alınmış, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Arhavi Cezaevi'ne gönderilmişti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...