Edirne Belediye Başkanı'na yumruklu saldırı için tutuklama

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan'a elindeki yumurtayla yumruklu saldırıda bulunan zanlı hakkında tutuklama kararı verildi.

ntv.com.tr 15.05.2017 - 17:19 | Son Güncelleme : 15.05.2017 - 17:30

belediye-baskani-yumruk

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan'a yumruklu saldırıda bulunduğu gerekçesiyle gözaltına alınan şüpheli, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Dün 1. Murat Mahallesi'ndeki Kadın Emek Pazarı'nı ziyaret eden Belediye Başkanı Gürkan'a, selfie yapmak isterken yumrukla saldıran Görkem H'nin, emniyetteki işlemleri tamamlandı.

Edirne Devlet Hastanesinde sağlık kontrolünden geçirilen şüpheli, Edirne Adliyesine götürüldü.Görkem H, adliyeye girişinde bir gazetecinin ''Bir şeyler söylemek ister misin?'' sorusuna, ''Çıkışta inşallah uzun uzun konuşacağız'' diye cevap verdi.

Savcılıktaki ifadesinin ardından tutuklanma talebiyle Sulh Ceza Hakimliği'ne sevk edilen zanlı hakkında tutuklama kararı verildi.

GÜRKAN'A COŞKULU KARŞILAMA

Öte yandan uğradığı yumruklu saldırı sonrası müşahede altında tutulduğu hastaneden belediyeye gelişinde Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan'ı kalabalık topluluk karşıladı.

Belediye girişinde aralarında CHP milletvekilleri, CHP teşkilatı üyeleri belediye çalışanları ve vatandaşların bulunduğu kalabalık, Gürkan'ın gelişinde alkış ve tezahüratlarda bulundu.

Gürkan, burada yaptığı konuşmada, Edirne aşkının, sevdasının hiçbir şekilde engellenmeyeceğini söyledi.

Gözündeki rahatsızlık nedeniyle güneş gözlüğüyle konuşan Gürkan, gözündeki yırtığın tedavi edilebilecek şekilde olduğunu belirtti.

"BİR GÖZÜMÜZ GİTSE NE OLUR"

Saldırının kalleşçe olduğunu ifade eden Gürkan, şunları kaydetti:

"Bir gözümüz gitse ne olur Edirne için, bir kolumuz gitse ne olur, bir canımız gitse ne olur. Recep Gürkan’ın canını alsalar dahi benim arkadaşlarım, dostlarım, emekçilerim Edirne mücadelesini sonuna kadar sürdürecek. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Vereceğimiz bir can. O can da Edirne’ye feda olsun. Biz Edirne’yi aşkla seviyoruz. Edirne bizim aşkımız.

"TETİKÇİLER DEĞİL ARKASINDAKİLER BULUNMALI"

Ben adalete, savcılarımıza, hakimlerimize, emniyetimize güveniyorum. Dünden bu yana çok güzel çalışmalar yaptılar. O tetikçinin değil, o hasta insanın değil, onun arkasındakilerin bulunacağına inanıyorum. Onu kimler azmettirdi, kimler teşvik etti bunun ortaya çıkarılacağını inanıyorum. Edirne Belediye Başkanını, Edirne Belediyesi'ni aylardır hedef gösteren bazı kendini bilmezler bu çalışmada mutlaka ortaya çıkacak. Kendine başkan diyenler, kendine gazeteci diyenler, kendine bu şehrin temsilcisiyim diyenler ortaya çıkacak bu işte."

TANKINIZLA TOPUNUZLA GELİN

Hiçbir tetikçiden korkmadığını ifade ederek meydan okuyan Gürkan, "Hodri meydan size. Tankınızla, topunuzla, tüfeğinizle gelin. Gelmezseniz namertsiniz. Bilinsin ki Edirne’de 3 yıldır mücadelesini verdiğimiz dostluğu, barışı, huzuru, birlikte çalışmayı ve üretmeyi bu ahlaksızlar bozamayacak. Bozdurmayacağız bunlara. Biz yine Edirne’yi huzurun, kardeşliğin, dostluğun başkenti yapacağız" diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...