AK Parti Genel Başkanı Yardımcısı Şahin: Başkanlık sistemine geçmeliyiz

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, milletvekili aday tanıtım töreninde yaptığı konuşmada başkanlık sisteminin önemine işaret etti.

DHA 12.04.2015 - 19:41

AK Parti Genel Başkanı Yardımcısı Şahin: Başkanlık sistemine geçmeliyiz

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, partisinin Karabük milletvekili adaylarının tanıtım töreninde konuştu.

Muhalefet partilerinin bir koalisyon özlemi içinde olduğunu belirten AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, "Koalisyon dönemleri gelebilir" uyarısında bulundu.

"Başkanlık sistemine bu ülke geçmelidir" diyen AK Parti Genel Başkanı Yardımcısı Şahin, "Nihayet Ak Parti'nin de, siyasi partilerin de bir ömrü vardır. Haziran seçimlerini kazanabiliriz, tek başımıza iktidara devam edebiliriz, ama bizden sonrasını da düşünmek zorundayız. Siyasi istikrarın devam edebilmesi için artık Başkanlık sistemine bu ülke geçmelidir" şeklinde konuştu.

Muhalefet partilerinin bir koalisyon özlemi içinde olduğuna işaret eden Şahin şöyle konuştu: "Acaba bu seçimlerde Ak Parti'yi biraz zayıflatabilir miyiz, milletvekili sayılarını düşürebilir miyiz, 276'nın altına çekebilir ve bir koalisyon yolunu açabilir miyiz hedefindeler. Hiç birinin tek başına iktidara gelme umudu da yok, düşüncesi de yok. İşte iktidara en yakın parti ana muhalefet partisidir. O da yüzde 35'ten yukarısını göremiyor. Koalisyon dönemleri gelebilir."

Sayfa Yükleniyor...