Başkent'e Selçuklu hakim olacak!

Başbakan Erdoğan ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek biraraya geldi. Başkent'e metro projesi konuşuldu, Başbakan'dan, yeni yapılarda Selçuklu mimarisine ağırlık verilmesi talebi geldi.

Haberler - Anadolu Ajansı 17.12.2009 - 01:41

Başkent'e Selçuklu hakim olacak!

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, ''Sayın Başbakan'ımızın Kuzey Ankara'da bundan sonraki yapılarda Selçuklu mimarisinin ağırlıklı olarak yer alması talebi var'' dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Gökçek'i Başbakanlık merkez binadaki makamında kabul etti.

Yaklaşık bir saat süren görüşmenin ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Başkan Gökçek, Başbakan Erdoğan'a Ankara'nın devam eden problemleri ve projeleri hakkında bilgi verdiğini söyledi.

Başbakan Erdoğan'a Kuzey Ankara Projesi'nin 2. etabının planlarını gösterdiğini ifade eden Gökçek, 'Ulus Tarihi Kent Projesi'yle ilgili gelişmeleri de anlattığını ve konuyu istişare ettiklerini dile getirdi.

Gökçek, görüşmede Ankara metrosunun gündeme gelip gelmediğinin sorulması üzerine, ''Metrodan da bahsettik. İnşallah hayırlı bir netice bekliyorum''dedi. Gökçek, Ankara metrosu için ek ödenek sağlanmasına ilişkin bir görüşme yapılıp yapılmadığı sorusuna''Sayın Başbakan'a metro ile ilgili sıkıntıları arz ettim. Sayın Başbakan'ımız da konuyu değerlendireceklerini ifade ettiler'' yanıtını verdi.

''Sayın Başbakan'ın projelerle ilgili bir değerlendirmesi oldu mu?'' sorusu üzerine Gökçek, ''Kanaatlerini söyledi. Sayın Başbakan'ımızın, özellikle Kuzey Ankara'da, bundan sonraki yapılarda Selçuklu mimarisinin ağırlıklı olarak yer alması talebi var. Zaten mimarlarımız da o istikamette çalışıyor. Genel anlamda planın sunumunu yaptık, plan hoşlarına gitti, ama Sayın Başbakan'ımızın talebi, bundan sonra yapılacak binalarda Selçuklu mimarisinin kent girişine hakim olması'' şeklinde konuştu.

Sayfa Yükleniyor...