Başkentin ‘en pahalısı’ New York'tan pahalı

Portakal Çiçeği Rezidans'ın en üst katındaki dubleks 3 milyon dolara satışa çıktı. Ankara’nın ‘en pahalı dairesi’ olarak nitelendirilen 410 m2'lik dubleksin, Türk Lirası karşılığı ise 5 milyon 405 milyon lira.

27.03.2012 - 11:14

Başkentin ‘en pahalısı’ New York'tan pahalı

Ankara'da son bir kaç yılda hızla yaygınlaşan lüks binaların fiyatları dikkat çekiyor. Evler, New York ve Paris'teki emsallerine göre kat kat pahalıya satılıyor. Portakal Çiçeği Rezidans'ın en üst katındaki dubleks 3 milyon dolara satışa çıktı.

Ankara'yı panoramik görebilen dubleks, 160 metrelik yüksekliğiyle kentin en yüksek yapıları arasında yerini alan rezidansın en üst katında bulunuyor. Evin Türk Lirası karşılığı 5 milyon 405 milyon lira. Dairenin satışında dolar kuru 1.750'de sabitlenecek.

Başkent'i panoramik gören 3 milyon dolarlık dubleksin New York ve Miami'deki benzer model dairelerinin fiyatı 500 bin ile 1 buçuk milyon dolar arasında değişiyor.

Portakal Çiçeği Caddesi'nde inşaatı bitme aşamasına gelen dairenin bulunduğu rezidansın tasarımı yelken şeklinde.

Habertürk’e konuşan Ankara emlak sektörünün önde gelen isimlerinden Salim Taşçı, kentte şimdiye kadar duyduğu en pahalı dairenin Köroğlu Caddesi'nin sonundaki Nurol Rezidans'ın dubleksi olduğunu belirterek, "O daire de 1 milyon dolar değerindeydi" diye konuştu.

410 metrekarelik dubleks; 53.5 metrekare yeşil teras, 37 metrekare salon, 21.6 metrekare yatak odası ve 26'şar metrekare iki kış bahçesine de sahip.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...