Mustafa Kemal İlkokulu bahçesinde basketbol oynayan 15 yaşındaki lise öğrencisi Necati Semih Yıldırım, aniden fenalaştı.

Arkadaşlarının haber vermesi üzerine olay yerine çağrılan 112 Acil Servis ekiplerince ilk müdahalesi yapılan Yıldırım, Samsun Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'ne kaldırıldı.

Daha sonra ambulansla Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne sevk edilen Yıldırım, müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Öğrencinin cenazesi, kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için yapılan otopsinin ardından, Amasya'nın Gümüşhacıköy ilçesi Artıkabat Mahallesi'nde oturan dedesi Necati Yıldırım'ın evine getirildi.

Burada helallik alındıktan sonra Yıldırım için Cumara Camisi'nde cenaze töreni düzenlendi. Cenazeye, Yıldırım'ın ailesi ve yakınlarının yanı sıra Gümüşhacıköy İlçe Emniyet Müdürü Ender Turan, gencin öğretmenleri, arkadaşları ve vatandaşlar katıldı.

Cenazede, Samsun Emniyet Müdürlüğünde görevli polis memuru baba Mustafa Yıldırım, yakınlarının desteğiyle güçlükle ayakta durdu.

Yıldırım'ın cenazesi, ikindi vakti kılınan namazın ardından Hallar Mezarlığı'na defnedildi.