Başörtülü vekile açık kapı

Başbakan Erdoğan, bazı vekilleri seçimde yeniden aday gösterilmeyeceğini söyledi. Erdoğan, yeni Meclis'te başörtülü vekile de açık kapı bıraktı.

NTV Haber 27.11.2010 - 08:07

Başörtülü vekile açık kapı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Lübnan dönüşünde uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Başbakan Erdoğan, 3 generalin açığa alınması konusunda "Sivil irade karar vermiştir. Bu karar, aşılmaya çalışılırsa sivil iradenin de atabileceği, yasalar çerçevesinde veya yasama organıyla birçok adımlar vardır. Gereğini yaparız" dedi.

Erdoğan, Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül ve İçişleri Bakanı Beşir Atalay'ın ortak kanaatlerinin, generallerin Yüksek Askeri Şura'da (YAŞ) emekli edilmesi yönünde olduğunu söyledi.

Erdoğan, "Zorla terfi ettirilmesine yönelik yaklaşımı anlamakta zorlanıyoruz" dedi.

'HER TÜRLÜ ENSTRÜMANI KULLANIRIZ'
Kürt sorunun çözümü için herkesle biraraya gelmeye hazır olduklarını belirten Erdoğan, "Ancak görüştüğümüz kişiler sözlerine sadık kalmayınca bir daha neden görüşelim" diye konuştu.

Abdullah Öcalan ile temas kurulmasını eleştirenlere de yanıt veren Erdoğan, "Devlet her yerle görüşür, sadece İmralı ile değil, normal cezaevleriyle de görüşür. Devleti yönetirken biz de hükümet olarak her türlü enstrümanı kullanırız" dedi.

Sadece Kürtlerin değil, lazın da Türkün de çerkezin de sorunu olduğunu belirten Başbakan, sorunların her ülkenin kendi sosyolojik yapısı içinde çözülebileceğini ifade etti.

ACI ÇEKTİRENE VEDA
Başbakan Erdoğan, devamsız vekilleri seçimde aday göstermeyeceklerini söyledi. Erdoğan, “Bize bu acıyı çektirenlerle yola devam edemeyiz” dedi.

BAŞÖRTÜLÜ VEKİL
Erdoğan, “Başörtülü vekil olacak mı?” sorusuna ise “Siyasette her şey olabilir” yanıtını verdi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...