'Başvuru 90 bini aştı'

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, 90 binin üzerinde passolig kartı başvurusu olduğunu söyledi.

20.04.2014 - 23:54

'Başvuru 90 bini aştı'

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Türkiye genelinde passolig kartı başvurusunun 90 bini aştığını belirtti.

Samsun'da 19 Mayıs Stadı'nda oynanan Samsunspor-Karşıyaka maçını izleyen Bakan Kılıç, maçın ardından gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Passolig uygulamasına ilişkin bilgiler veren Kılıç, "Arkadaşlarımın biraz önce bana verdiği bilgiye göre Türkiye genelinde şu anda 90 bini aşmış passolig kartı başvurusu var" dedi.

Passolig uygulamasının ilerleyen zamanlarda geri dönüşümünün güzel olacağına inandığını aktaran Kılıç, şöyle dedi:

"Çünkü statlarımızdaki huzur ortamını sağlayabileceğimize inanıyorum. Şunu da göz önünde bulundurmak gerekiyor. Buradan elde edilen maddi kaynak, maddi kaynaktan kastım bilet parası, kartlarla ilgili ödenen bedellerin yüzde 47'si, bu ciddi bir rakam, doğrudan kulüplere aktarılmak üzere biriktiriliyor ve kulüplere aktarılıyor. Kulüplerin buradan çok ciddi bir maddi geliri olacak. Taraftarlar, kendi kulüplerine çok ciddi destek verebilecekler. Nasıl ki forma satışından kulüplerimiz destek alıyorsa, buradan da destek olacaklar."

Passolig kartının farklı özelliklerinin olduğuna değinen Kılıç, kartın toplu taşımada kullanılma ve kredi kartı özelliğinin de bulunduğunu anlattı.

'GÖRÜŞMELER İYİ GİDİYOR'
Bir gazetecinin, "kartla ilgili anlaşma sağlanamayan kulüpler olduğunu" hatırlatması üzerine Bakan Kılıç, "Bana verilen bilgi doğrultusunda önümüzdeki sezon için görüşmelerin iyi gittiği, bazı farklı görüşler var ama ben Futbol Federasyonumuzun yetkililerinin görüşmelerine, kulüplerimizin yetkililerinin görüşmeleri sonucunda onun da gayet güzel şekilde sonuca bağlanacağına inanıyorum" dedi.

Bakan Kılıç, şunları kaydetti: "Bazı aksaklıklar olabilir, bu noktada ben taraftarlarımızın ve vatandaşlarımızın biraz anlayış göstermesini istiyorum. Gerçekten yoğun bir çalışma var. Özverili bir çalışma var. Bu noktada da vatandaşımızın bize destek olmasını, taraftarın da kulüplerine destek olmalarını, bunun altını çizerek söylüyorum, kulüplerine destek olmalarını rica ediyorum ve bu şekilde bu sürecimizi atlatıp, geçiş sürecini geçirip, ondan sonra da yolumuza çok daha huzurlu ortamlar içinde devam edeceğimize inanıyorum."

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...