Antalya'da dünden bu yana devam eden yağış, kentte hayatı olumsuz etkiledi. Cadde ve sokaklarda su birikintileri oluşurken, maddi hasarlı trafik kazaları meydana geldi. Yağışların en çok etkili olduğu Lara bölgesinde bazı ev ve işyerlerini su bastı.

Dün yapılan meteorolojik ihbarın ardından izinleri iptal eden Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ekipleri de su baskınlarına karşı kent genelinde sabaha kadar çalıştı.

Son 24 saatte kent merkezinde metrekareye 276 kilogram yağış düştü. Rüzgarın hızı ise zaman zaman 60 kilometreyi buldu.

Hava sıcaklıklarının 13 derece civarında seyrettiği kentte sağanak, gün içinde zaman zaman etkili olacak. Yağış, akşam saatlerinden itibaren Antalya'nın doğusuna kayacak.

ANTALYA'DA OKULLAR TATİL
Bu arada, dün akşam saatlerinde Antalya Valiliği'nden bir açıklama geldi.

Buna göre, meteorolojik veriler nedeniyle Elmalı ile Korkuteli ilçeleri hariç, Antalya merkez ve 17 ilçede, ilk-orta dereceli okulların bir gün süreyle tatil edildiği bildirildi.

İZMİR'DE CADDELER GÖLE DÖNDÜ
İzmir’de de 12 saat boyunca aralıklarla devam eden yağmur ve fırtına nedeniyle cadde ve sokakları göle döndü.

Muğla'nın Bodrum ve Marmaris ilçelerinde de şiddetli lodos etkili oldu. Yatlar karaya oturdu, 10'dan fazla balıkçı teknesi battı. Sahil şeridindeki yollar kullanılamaz hale geldi.

Meteoroloji yetkilileri, "Zorunlu olmadıkça dışarı çıkmayın" uyarısı yaptı.

KÖY YOLLARI KAPANDI
Doğu'da etkili olan soğuk hava yaşamı olumsuz etkiliyor. Karla mücadele ekipleri, Erzurum, Kars ve Ağrı'da kapalı olan 156 köy yolunun ulaşıma açılması için çalışma başlattı.

Bölgede kar kalınlığı Bayraktepe Kayak Merkezi'nde 60, Palandöken Kayak Merkezi'nde 25, Sarıkamış ilçesinde 40, Ağrı'da 35, Erzurum'da 20, Kars'ta 15 ve Ardahan'da 3 santimetre olarak ölçüldü.

Soğuk havayla buzlanmanın görüldüğü kent merkezlerinde, belediye ekipleri kar ve buzla mücadele çalışması başlattı.

Ardahan'da kent merkezinden geçen Kura Nehri'nin yüzeyinde ise buzlanmalar görüldü.

Bu arada bölgede gece en düşük hava sıcaklıkları Kars'ta eksi 25, Ardahan'da eksi 13, Erzurum'da eksi 15, Erzincan'da eksi 6, Ağrı'da eksi 5, Iğdır'da ise eksi 3 derece olarak ölçüldü.

Günün en yüksek hava sıcaklıklarının da Erzurum ve Ardahan'da eksi 7, Erzincan'da eksi 3, Ağrı'da eksi 6, Kars'ta eksi 8, Iğdır'da eksi 1 derece olması tahmin ediliyor.