Batıda sağanak ve fırtına

Yurdun batı bölgelerinde yağışlı hava etkili olacak. Marmara Bölgesi’nde yarından itibaren kuvvetli sağanak ve fırtına bekleniyor. 29 Ekim’de yurdun geneli soğuk ve yağışlı olacak.

Haberler 27.10.2010 - 13:24

Batıda sağanak ve fırtına

Trakya ve kıyı Ege’den yağışlı hava bu gece yurda girecek. Marmara Bölgesi’nde kuvvetli yağış ve fırtına bekleniyor. En şiddetli yağış Edirne, Çanakkale, Ayvalık, İzmir ve Muğla’da görülecek.

İstanbul'da bu geceden başlayarak yarın günboyu fırtına ve kuvvetli yağış etkili olacak. Fırtına nedeniyle sıcaklık 10 derece hissedilecek. Vapur seferleri aksayabilir.

Ankara’da yarın ve Cuma günü kuvvetli sağanak yağmur görülecek.

İzmir’de 9 gün aradan sonra yarın yine şiddetli yağış ve su baskını riski var. İzmir’e sabah saatlerinde İzmir’e 100 kilogram yağış düşebilir. Bursa’da 2 gün yağmur çok kuvvetli.

Bu geceden yarın öğle saatlerine kadar Çanakkale, Edirne ve Balıkesir'e 100 kilogramdan fazla yağış düşebilir. Yarın geceye kadar sel ve su baskını riskine dikkat edilemsi gerekiyor. Yağmur Cuma öğleden sonra hafifleyecek.

İç Anadolu'da yarın öğleden sonra kuvvetli yağmur var. En kuvvetli Eskişehir'e yağacak. Cuma günü hava daha soğuk ve yağışlı. Eskişehir 10 derece olacak.

Ege Bölgesi’e bu gece yarısı İzmir'den Muğla'ya kadar kuvvetli yağış geliyor. Yağış yarın sabah çok şiddetli yağacak. Muğla'ya düşecek yağışın miktarı 100 kilogramı geçebilir. Ege Cuma günü 8 derece daha soğuyacak.

Akdeniz Bölgesi’nde Antalya ve Isparta'da kuvvetli sağanak görülecek. Yağış, Cuma günü Adana ve Diyarbakır’a kadar ulaşacak.

Doğu Anadolu'da yağmur Cuma günü başlıyor. Sıcaklık ise hafta sonu düşecek.

Karadeniz’de yarın etkili olacak yağmur, akşama doğru Bolu'dan-Samsun'a kadar çok kuvvetlenecek. Bölge Cuma gününü sağanak yağmurlu ve soğuk geçirecek.

Sayfa Yükleniyor...