Batıkent'te üç ceset bulundu

Ankara'da aynı aileden olduğu tahmin edilen iki kadın ile bir çocuk başlarından birer el ateş edilerek öldürülmüş halde bulundu.

06.03.2009 - 12:52

Batıkent'te üç ceset bulundu

Başkent’te bugün öğle saatlerinde evine gitmekte olan bir polis memuru, Ankara Çevre Yolu Batıkent sapağında cesetleri fark ederek durumu jandarmaya bildirdi.

Jandarma, biri 40 diğeri ise 17-18 yaşlarında iki kadın ile 10 yaşlarında bir erkek çocuğunun başlarından tek kurşunla vurularak öldürüldüğünü belirledi. Cesedi bulunan kadının Nuray Okkalı, kız çocuğunun lise birinci sınıf öğrencisi Şeyma Okkalı ve erkek çocuğunun ilkokul öğrencisi Osman Yusuf Okkalı olduğu belirlendi.

Jandarma ekiplerinin araştırmasında Nuray Okkalı'nın eşi Murat Okkalı'nın da geçen yıl Ramazan ayının ilk günü Karşıyaka Mezarlı'ğı civarında öldürüldüğü ortaya çıktı.

Ulus Otobüsçüler ve Dolmuşlar Derneği Başkanı olduğu öğrenilen Murat Okkalı'nın öldürülmesi olayıyla ilgili bir kişinin Sincan Cezaevi'nde olduğu belirtildi.

Olay yerinde elde edilen deliller ışığında soruşturmayı derinleştiren jandarma ekipleri, olayın faili olmasından şüphelendikleri bir kişinin evine de baskın düzenleyerek arama yaptı.

Olayla ilgili şuana kadar bir gözaltı olmadığını kaydeden jandarma yetkilileri, soruşturmanın çok yönlü sürdüğünü ifade etti.

3 ADET BOŞ KOVAN BULUNDU
Olayın sabah saatlerinde meydana geldiği ve aynı aileden oldukları sanılan üç kişinin öldürüldükten sonra olay mahalline bırakıldıkları tespit edilirken, jandarma cesetlerle birlikte 3 adet 7,65 milimetre çapında boş mermi kovanı buldu. Boş kovanlar balistik inceleme için kriminal labaratuvarına gönderildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...