Batman'da DSP'nin adayları AK Parti'ye geçti

Batman'da DSP'nin milletvekili adayları ile il teşkilatı AK Parti'ye katıldı.

AK Parti seçim lokalinde düzenlenen, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in de katıldığı törende, DSP Batman milletvekili adayları Kadri Yaman, Üzeyir Çelik, Mehmet Tahir Türk ve Yusuf Yalçın ile parti il ve merkez ilçe teşkilatı üyeleri AK Parti'ye geçti.

Maliye Bakanı Şimşek, törende yaptığı konuşmada, AK Parti'nin iktidarda bulunduğu yaklaşık 8.5 yıllık sürede büyük hizmetlere imza attığını belirterek, şunları söyledi:

''AK Parti milletin partisidir, gücünü milletten alıyor. Milletten topladığı kaynakları da milletin hizmetine harcıyor. En büyük farkımız budur. Biz hizmet dergahıyız. Hepimiz vatandaşın hizmetkarıyız. Başbakanımızla birlikte siyasete yeni bir seviye geldi. Artık devlet, milletin hizmetkarı konumundadır. Batman DSP teşkilatı ve milletvekili adayları, yakınlarıyla birlikte bize katıldılar. Hepsine (Hoş geldiniz) diyorum, sefalar getirdiler. Kadri Yaman bize uzak bir insan değil. Ailemizin kendilerine yakın bir diyaloğu var. Hizmet kervanına katıldıkları için kendilerine teşekkür ediyorum. AK Parti herkese açık bir partidir. Bu katılımla AK Parti daha çok güçlenecektir.''

Kadri Yaman ise 4 yıl DSP'de siyaset yaptığını dile getirerek, ''Artık yuvaya döndük. Bundan sonraki siyasi hayatımı AK Parti'de sürdüreceğim. DSP ile bir ilişkimiz kalmadı. Elimizden geleni AK Parti için yapacağız'' dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...