Batman'da terör saldırısı: 1 kişi hayatını kaybetti

Batman'ın Kozluk ilçesinde PKK'lı teröristlerce yola tuzaklanan el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu 1 kişi hayatını kaybetti, 1 kişi ağır yaralandı.

Anadolu Ajansı 26.05.2017 - 22:26

Batman'da terör saldırısı: 1 kişi hayatını kaybetti

Batman'ın Kozluk ilçesine bağlı Yedibölük ve Bölükkonak köyleri arasındaki yola PKK'lı teröristlerce tuzaklanan el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu 1 kişi yaşamını yitirdi, 1 kişi ağır yaralandı.

Kozluk ilçesine bağlı Yedibölük ve Bölükkonak köyleri arasındaki yola, terör örgütü PKK mensuplarınca el yapımı patlayıcı tuzaklandı.

El yapımı patlayıcı, PKK'lı teröristlerce, karakola malzeme taşıyan sivil aracın geçişi sırasında infilak ettirildi. Patlamada araçta bulunan İdris Yüksel (36) hayatını kaybetti, İlyas Çetinbaş (45) ağır yaralandı.

Çetinbaş, Batman Bölge Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Bölgede terör örgütüne yönelik operasyon başlatıldı. 

VALİLİK'TEN AÇIKLAMA

Valilik'ten yapılan açıklamada, saat 18.00 sularında Kozluk ilçesi Bölükkonak köyü yakınlarında yol üzerinde patlama olduğu ihbarının alınması üzerine araştırma yapıldığı belirtildi.

Açıklamada, "Bölücü terör örgütü mensuplarınca önceden yola döşenen el yapımı patlayıcı düzeneğinin sivil bir aracın geçişi sırasında patlatılması sonucu araçta bulunan bir vatandaşımız hayatını kaybetmiş, bir vatandaşımız ise ağır yaralanmıştır. Olay ile ilgili olarak geniş çaplı operasyon başlatılmıştır" denildi.

Sayfa Yükleniyor...