Batman’da PKK’lı teröristlerin polis aracına saldırısı esnasında, 8 aylık hamile bir kadın ve 6 yaşındaki kızı hayatını kaybetmiş, kadının karnındaki bebek kurtarılmıştı.

Bebeğin hayatta kalma mücadelesi devam ederken, olay sonrası hükümet adına milletvekili olduğu kente giden Maliye Bakanı Mehmet Şimek, yaşananları 'tam bir trajedi' olarak değerlendirdi.

NTV’ye açıklamalarda bulunan Şimşek, Batman halkının desteği sayesinde büyük bir saldırının önlendiğini ve kaçan 3 teröristin etkisiz hale getirildiğini söyledi.

Batman'da NTV’den Nizamettin Kaplan’a konuşan Bakan Şimşek şunları söyledi:
"Terör yüzünü bu kez maalesef Batman’da gösterdi. Siirt’tekine benzer bir olay yaşandı. 8 aylık hamile kardeşimiz ve kızı hayatını kaybetti, anne karnından erken alınan bebek ise yaşatılmaya çalışılıyor; tam bir trajedi.

Bugün, aileyle ve diğer vatandaşlarımızla biraraya geldim. Ciddi şekilde teröre lanet okuyorlar.

Ayrıca vatandaşımız dün gece ciddi şekilde destek olmuş. Vatandaşımızın duyarlılığı ve desteği olmasa, belki çok daha büyük bir olay yaşanacaktı. Hazırlıklı gelmişler. Gasp edilen aracın içinde uzun namlulu silahlar ve mühimmat vardı. Önemli vurgulamak istediğim husus, vatandaşın operasyonun başarılı ulaşmasında verdiği büyük destektir.

Bu tür olaylar moralimizi, birlik ve beraberliğimizi bozamaz. Vatandaşımız sağduyuludur. Olup bitenleri çok iyi bir şekilde anlıyor. Devletin otoristesini, kentte ve kırsalda güçlü şekilde sağlayacağına inancı tamdır.

Gelişigüzel gasp edilen araçlarla, hiçbir ayrım gözetmeden yapılan saldırılar, bunların ruh halini göstermesi açısından önemli. Vatandaş huzur istiyor. Hangi ve kimlerin amacıan hizmet ettiği bilinmeyen bu terörün artık bitmesini istiyor."