NTV

Batman'in yeni oyununda kahraman 'Joker'

Türkiye

Joker, PLAYSTATION 3’e özel olarak "Batman: Arkham Asylum"da oynayabilir karakter olacak.

Eidos Interactive ve Warner Bros. Interactive Entertainment, Joker’in PlayStation 3 bilgisayar eğlence sistemine özel olarak Batman: Arkham Asylum’da oynanabilir karakter olacağını duyurdu.

Karakter, oyun çıktıktan sonra PLAYSTATION 3 için PlayStation Network yoluyla ücretsiz olarak indirilebilecek ve oyundaki 'Mücadele Haritaları'nda kullanılabilecek.

'Batman: Arkham Asylum'da DC Comics’in KARA ŞÖVALYESİ Gotham şehrindeki en tehlikeli suçluların kapalı tutulduğu tımarhane Arkham Asylum’da kilitli kalarak hayatının en zorlu maceralarından birine atılıyor.

'Batman: Arkham Asylum' oyuncuları Gotham’daki suça eğilimli delilerin tutulduğu Arkham Asylum’un derinliklerine götürecek benzersiz, karanlık ve atmosferik bir maceraya sokacak.

Oyuncular gölgelerden ilerleyecek, düşmanları arasında korku salacak ve hem Joker’e, hem de tımarhaneyi ele geçirmiş olan diğer kötülerle yüzleşecek. Batman’ın yeteneklerini ve sahip olduğu aletleri kullanacak olan oyuncular görünmez bir avcı rolünde Joker’in korkunç planını bozguna uğratmaya çalışacaklar.

'Batman: Arkham Asylum' ünlü Batman yazarı, beş kez Emmy ödülü kazanmış ve katkıda bulunduğu eserler arasında Lost dizisinin birinci sezonu ve 'Batman: The Animated Series'de bulunan Paul Dini tarafından özel olarak kaleme alınmış özgün bir hikaye içeriyor.

Kuzey Amerika’da Eidos, Inc. ve Warner Bros. Interactive Entertainment, Avrupa’da ise Eidos Interactive tarafından sunulacak 'Batman: Arkham Asylum' 2009 Haziran ayında Xbox 360 ve PC için de piyasada olacak.