Batum: İzmir’i ağızlarına almasınlar

CHP’li Süheyl Batum, AK Parti’li Hüseyin Çelik'in, İzmir'e yönelik eleştirilerinin arkasında, hükümetin İzmir'deki metro projesine destek vermemesiyle ortaya çıkan anlayışın yattığını iddia etti.

Anadolu Ajansı 23.12.2010 - 11:42

Şehit Asteğmen Mustafa Fehmi Kubilay'ın, katledilişinin 80. yılı nedeniyle Menemen'de düzenlenen törenlere katılan CHP Genel Sekreteri Süheyl Batum, gazetecilerin sorularını yanıtladı.


Gazetecilerin, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik'in İzmir'de yaptığı bir konuşmada, ''İzmir burnu akmış, kir pas içinde çocuk gibi. İzmir'de bir şeye engel olma zihniyeti, çözümün bir parçası olmaktan daha öne geçiyor'' sözlerinin hatırlatması üzerine Batum, bu sözlerin bir projenin parçası olduğunu savundu.

İstanbul ve Ankara'daki metro projelerini devletin üstlendiğini, İzmir'deki projenin ise üstlenilmediğini ifade eden Batum, şöyle konuştu:

''Bu, hükümetin bu projeyi neden üstlenmediğinin göstergesidir. Sayın Çelik'in de çıkıp, 'İzmir kir pas içinde, İstanbul ne kadar güzel' demesi de bunun göstergesidir. Bana göre bu bir projedir. Hükümetin kendi bir şey yapmayınca, o zaman CHP'yi kötülemek için giriştiği bir şeydir. Tarihten beri vardır. Hiçbir şey yapma, kağıdı aç, eskileri kötülemeye başla. Ben Hüseyin Çelik'in bu söylediğini böyle değerlendiriyorum. Metro projelerinde iktidarın sadece İzmir'i üstlenmemesiyle bir arada okunmasının önemine dikkati çekiyorum.''

CHP Grup Başkan Vekili Kemal Anadol ise İzmir Belediyesinde yolsuzluk ya da hırsızlığın bulunmadığını belirterek, ''Ankara ve İstanbul Belediyelerine baksınlar, oradaki yolsuzlukların hesabını, cevabını versinler, İzmir'in adını ağzına almasınlar'' dedi.

CHP İzmir İl Başkanı Rıfat Nalbantoğlu ise İzmir olarak hükümetten sadece gölge etmemesini istediklerini söyledi ve ''AK Partilileri yine Kamu İhale Kurumu koridorlarında görüyoruz, 'Yine bir ihale mi iptal edilecek' derken 3 gün sonra teleferik ihalesi iptal ediliyor'' dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...