“Ayrılık/The Break-Up” ve “Gençlik Ateşi/Bring It On” adlı filmlerin yönetmeni Peyton Reed imzası taşıyan filmin başrolünde Jim Carrey ile Zooey Deschanel, Bradley Cooper, John Michael Higgins ve Terence Stamp yer aldı. İskoç yazar, mizahçı ve televizyoncu Danny Wallace’nin aynı adlı anı kitabından uyarlanan filmin filmin senaryosunu Nicholas Stoller, Jarrad Paul ve Andrew Mogel yazdı.

Yapımcılığını “Bayan Daisy’nin Şoförü” ve “Sweeney Todd: Fleet Sokağının Şeytan Berberi” ile tanınan Oscar ödüllü yapımcı Richard D. Zanuck ile “Ben Efsaneyim” ve “Harry Potter” serisinden tanınan David Heyman’ın gerçekleştirdiği filmde yardımcı rolleri ise Rhys Darby, Danny Masterson, Fionnula Flanagan, Sasha Alexander, Molly Sims, Brent Briscoe, Rocky Carroll, John Cothran ve Spencer Garrett paylaştı.

Görüntü yönetimini Robert Yeoman’ın üstlendiği filmde yapım tasarımı Andrew Laws’un, kurgu Craig Alpert’in, kostüm tasarımı Mark Bridges’ın, müzik ise Lyle Workman ile Mark Oliver Everett’in imzasını taşıyor.

FİLMİN KONUSU ÖZETLE ŞÖYLE
Carl Allen (Jim Carrey) bir rutin içindedir. Çalıştığı bankada kredi başvurularını geri çevirmediği zamanlarda, arkadaşlarının davetlerini geri çevirmekte, evde koltuğuna gömülüp tek başına televizyon seyretmektedir. Etkin şekilde bir ‘Bay Hayır’ olmuştur. Carl’ın yaşamı isteksizce katıldığı kendi kendine yardım semineriyle beklenmedik ve köklü bir şekilde değişir. Seminerin lideri, katılımcıları daha çok ‘evet’ diyerek hayatlarını değiştirmeleri konusunda yüreklendiren bir ‘evet’ gurusudur. Başta şüpheci yaklaşan Carl, her şeye ‘evet’ diyerek kendini anın akışına bırakır.