Bayılınca uçurumdan atlayamadı!

Aydın'da yetiştirme yurdunda kalan 17 yaşındaki genç, uçurumdan atlamak istediği sırada aldığı ilaçların etkisiyle bayılınca kurtarılarak hastaneye kaldırıldı.

Anadolu Ajansı 28.09.2009 - 13:13

Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) merkez kampüsünün bulunduğu Aytepe'deki yetiştirme yurdunda kalan 17 yaşındaki genç, uçurumdan atlamak isterken bayılınca kurtarılarak hastaneye kaldırıldı.

Bir süredir psikolojik tedavi gördüğü belirtilen ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne ait yetiştirme yurdunda kalan A.C, ADÜ Aydın Meslek Yüksekokulu önündeki uçurumun kenarına geldi. Olayı gören vatandaşlar, polis ve 112 Acil ekibine ihbarda bulundu.

Polislerin olay yerinde ikna etmeye çalıştığı genç, ''Kimse bize iyi yaklaşmıyor. Herkes bizi dışlıyor. Ne olur üstüme gelmeyin'' dedi. Polis, A.C'yi girişiminden vazgeçirmek amacıyla 45 dakika süreyle uğraştı.

İkna girişimini, Aydın İl Sosyal Hizmetler Müdürü Bilal Çenet ve yurtta kalan çocuklar da izledi. Bir ara bulunduğu yerden kalkarak, birkaç adım atan A.C, yere düştü. Polislerin ve ADÜ güvenlik personelinin müdahalesiyle genç, kurtarıldı.

A.C'nin aldığı ilaçların etkisiyle kısa süreli baygınlık geçirdiği anlaşıldı. 112 Acil ekipleri, A.C'yi, Aydın Devlet Hastanesine götürdü. Aydın Sosyal Hizmetler İl Müdürü Bilal Çenet, yaptığı açıklamada, A.C'nin uzun süredir psikolojik tedavi gördüğünü, aldığı ilaçların da doktoru tarafından verildiğini söyledi. Soruşturma sürüyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...