Baykal: Akman'ın istifa etmemesi tesadüf değil

CHP lideri Deniz Baykal, Erdoğan'ın Deniz Feneri soruşturması konusunda 'rahatız' dediğini belirterek "Bu sizi doğrudan ilgilendiriyor. Kaçamazsınız" dedi.

Haberler - NTV Haber 09.06.2009 - 14:55

CHP lideri Deniz Baykal partisinin grup toplantısında Deniz Feneri soruşturmasına değindi.

Baykal şunları söyledi: “Başbakan’ın bu konudaki rahatsızlığı üslubuna yansıyor. Başbakan ‘rahatım’ diyor. Ama olmaz, bu sizi doğrudan ilgilendiriyor. Kaçamazsınız.

Bunlar akrabanız, bildiğiniz insanlar, yaptıkları ortada... Din iman deyip para toplamışlar, TV kurmuşlar, en yakın destekçisi kanalı kurmuşlar. Nasıl rahatız dersiniz?

Hükümetin üyelerinin istifa ettiremediği RTÜK Başkanı. Herşey ortada. Bir talep ve ısrar üzerine 18 kişinin mal varlığına tedbir konuldu. Ama hala yerinde oturuyorlar.

Hükümet üyeleri söylüyor. Başbakan yardımcısı söylüyor ama istifa yok. Bu bir tesadüf değildir. Birbuçuk ay sonra süresi bitecek. Yapamıyorlar neden acaba? Yetkimiz yok diyorlar, sevsinler. Sizin yetkiniz yoksa oy vererek seçtiğiniz RTÜK üyelerinin yetkisi var.

Başbakan ‘rahatız’ diyor, Allah rahatlık versin sayın başbakan.

Beni ve partimi suçlamaya çalışıyor. Siyasetçi polemiğine gerek yok. Biz muhalefetteyiz. Kendisi iktidarda, güç elinde. Eğer CHP’nin ya da benim hesap vermemi istiyorlarsa derhal savcılıkları harakete geçirsinler. Ne iddia varsa suç duyurusunda bulunsunlar o yapmıyorsa ben onun adına savcıları göreve çağırıyorum. Bizim adımıza ben suç duyurusunda bulunuyorum. Onun adına dilekçeyi ben veriyorum.

’nin gelmiş geçmiş en kaba üslübu olan başbakan, Erdoğan’dır. Bu bir tespittir. Başbakan herkese karşı kaba. Sen demem saygısızlık için değil. Başbakan’ı üzmek, küçük düşürmek için söylemiyorum. Bu benim samimiyetimden, protokolü kaldırma isteğimden kaynaklanıyor. Önemli olan sözlerin içeriğidir."

Sayfa Yükleniyor...