Baykal: Başbakan boş konuşuyor

CHP Genel Başkanı, Başbakan Erdoğan'ın ülkedeki gerginliğin sebebi muhalefetmiş gibi davrandığını ve bu yolla sorumluluktan kurtulmaya çalıştığını belirterek 'Başbakan çok anlamsız şeyler söylüyor' dedi.

Haberler 05.07.2009 - 20:42

Baykal: Başbakan boş konuşuyor

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, ''Başbakan, 'de yaşanan gerilimi sanki Başbakan ve Hükümet değil de muhalefet partisi yaratıyormuş izlemini yaratıyor. Bunun gerçekle alakası yok'' dedi.

648. Kırkpınar Yağlı Güreşleri için Edirne'ye giden ve Sarayiçi'nde başpehlivanlık güreşlerini izleyen Deniz Baykal, burada gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın kendisine ve CHP'ye saldırarak Türkiye'nin yaşadığı sorunlar karşısındaki sorumluluğunu gizlemeye çalıştığını iddia eden Baykal, ''Çok anlamsız şeyler söylüyor, boş konuşuyor. Türkiye'de yaşanan gerilimi sanki Başbakan ve Hükümet değil de muhalefet partisi yaratıyormuş izlemini yaratıyor. Bunun gerçekle alakası yok'' dedi.

''Bir muhalefet partisi orduya el atabilir mi; bu mümkün mü?'' diyen CHP Genel Başkanı Deniz Baykal şöyle konuştu:

''Sorun Başbakan'ın aldığı kararlardan kaynaklanıyor. Bir süre önce bir gece yarısı operasyonu ile ilgili kurumlara haber vermeden, kamuoyu ile paylaşılmadan, konunun iç yüzünü açıkça anlatmadan, kelime oyunlarıyla gece baskını düzenlendi. Bu baskında bir yasa çıkartıldı ve kıyamet koptu. Bu kadar kamuoyunun değerlendirmesinin dışında, gece yarısı darbesinin yapılmasının şık düşmediği tespit edildi. Bu muhalefete özgü bir rahatsızlık değil. Aklı başındaki AKP'liler de bundan rahatsız oluyor. Karar Cumhurbaşkanı'ndadır. Umut ediyorum, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Türkiye'yi rahatlatacak bir karar alacaktır, almalıdır.''

Sayfa Yükleniyor...