Baykal: Berlusconi sendromu

CHP lideri Baykal, Başbakan Yardımcısı Arınç'a yönelik suikast iddialarının inandırıcı olmadığını söyledi. Hükümette Berlusconi sendromu olduğunu savunan Baykal, ''Sokağın adını bile aklında tutamayan nasıl suikast yapar?” dedi.

Haberler - Anadolu Ajansı 23.12.2009 - 16:54

CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK) Genel Başkan Deniz Baykal başkanlığında parti genel merkezinde toplandı.

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'a yönelik suikast iddialarına da değinen Deniz Baykal, olayın seyrine bakıldığında ''pek çok inanılması güç nokta'' olduğunun görüldüğünü ileri sürdü.

''Bir sokağın adını bile aklında tutamayan, kağıda yazanlar, polisi görünce kağıdı yutmaya çalışanlar nasıl suikast yapacaklar? Bu çok inandırıcı değil'' diyen Baykal, olayın hızla aydınlatılması gerektiğini söyledi.

Baykal, ''Ortada ciddi deliller olmadan 'de sürekli ona buna suikast varmış gibi bir manzara yaratılmasından başta iktidar olmak üzere herkesin kaçınması gerektiğini'' savunarak, ''Hükümette Berlusconi sendromu var. Kendisi son yumruk olayıyla yedi puan kazanmış ülkesinde. Bizim hükümet suikast gibi sansasyonel haberlerle puan toplamaya çalışıyor. Sorumlu ve ciddi yönetici suikast girişimi varsa delilleriyle gereğini yapar.'' değerlendirmesinde bulundu.

Sayfa Yükleniyor...