Baykal bir dönemi kapattı

Parlamento muhabirlerini ziyaret eden CHP'nin eski lideri, 'bu bir veda mı?' sorusunun sorulmasına neden olan açıklamalarda bulundu.

Anadolu Ajansı 07.04.2011 - 19:22

Baykal bir dönemi kapattı

Eski CHP Genel Başkanı, Antalya Milletvekili Deniz Baykal, partisine mensup bir grup milletvekili ile basın koridoruna gelerek, TBMM'nin 23. Dönemi'nin sona ermesi dolayısıyla parlamento muhabirlerini ziyaret etti.

''Meclis bir okuldur, yetişme alanıdır. Buralarda çok değerli insanlar yetişmiştir. Bu dönemde görev yapmış arkadaşlarımızla da çok verimli güzel işbirliğimiz oldu. Ben hepinize çok teşekkür ediyorum'' diyen Baykal, gazetecilerin sorularını da yanıtladı.

O sorular içinde, 'bu bir veda mı?' ve 'kırgınlık var mı?' da vardı. Baykal ise yaşanan olayların ardından daha yüksek bir mücadele azmi içinde olduğunu söyledi.

Deniz Baykal, ''Bir veda mı bu ziyaret, önümüzdeki dönem gelmeme ihtimaliniz mi var?'' sorusuna, şu yanıtı verdi:

''Bundan sonrası için başarılar diliyoruz, belli olmaz. Ben sadece kendi bakımından değil... Bir dönem bitiyor. 'Biten dönemin birlikte hakkını verelim, karşılıklı birbirimize teşekkür edelim' dedim.

Biraz önce de aday olmamış ya da ön seçime girmiş fakat listede seçilecek bir yere gelmemiş arkadaşlarımızla buluştuk. Onlara bir anlamda teşekkürlerimi ifade ettim. Beraber işbirliği yaptığımız dönemi değerlendirdik.

"TEŞEKKÜR BORCUNU YERİNE GETİRİYORUZ"
Bir dönem bitiyor, insan böyle bir noktada karşılıklı olarak duygularını paylaşma ihtiyacını hissediyor. Birbirimizi yok sayamayız, ne olacağı belli olmaz. En azından birbirimize bir teşekkür borcumuz vardır. Şimdi o teşekkür borcumuzu yerine getiriyoruz ama bu bundan sonra çalışmayacağız anlamına gelmez.

Sizin bakımınızdan da bizim bakımızdan da... Çünkü her iki tarafta da ciddi istikrarsızlıklar var. Geleceğin medyaya ve siyasete ne getireceği de belli değil ama en azından birlikte çalışacak olsak da bu dönemi hoş duygularla, birbirimizin hakkını teslim ederek noktalamak yararlı olur.''

"ŞİMDİ DAHA AZİMLİYİM"
Deniz Baykal, ''Kırgınlık var mı? sorusuna, ''Yok, bir kırgınlık hiçbir şekilde söz konusu değil. Siyaset duygularla yapılan bir iş değil. Mücadele kararlılığını, iradesini azmini kaybetmemek lazım. O konuda daha yüksek bir mücadele azmi içinde olduğumu düşünüyorum. Yaşanan olaylar insanların mücadele azmini bazen artırır bazen azaltır. Ben şimdi daha yüksek bir mücadele azmi içindeyim'' yanıtını verdi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...