Baykal: Erdoğan çocuğun ümüğünü sıktı

CHP lideri Baykal'ın mitinginde ne ekonomi ne de kişisel atışmalar ön plana çıktı. Baykal'ın gündeminde AKP'nin Aydın mitinginde Başbakan'ın ensesini sıktığı çocuğun şikayeti vardı.

NTV Haber 12.03.2009 - 17:23

Baykal: Erdoğan çocuğun ümüğünü sıktı

Seçim gezilerine devam eden CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın bugünkü durağı Muğla'ydı.

Baykal, AK Parti'nin Aydın mitinginde yaşandığını söylediği olayla ilgili şöyle konuştu:

''IMF milletin ümüğünü sıkmadan sen 13 yaşındaki çocuğun ümüğünü sıkmaya başladın. Başbakanlığın otobüsüne, partinin otobüsüne oyuncakları dolduruyor. Bir kente gidince çocuklara oyuncak dağıtıyor. Oyuncaklara çocuklar gelsinler ilgi göstersinler, etrafında bir hareket olsun diye. Buna alışmış.

Orada bir çocuk, 13 yaşında bir çocuk, babası işini kaybetmiş, aile boynu bükük perişan. Çocuk diyor ki 'Allah bu seçimde senin cezanı verecek' otobüs geçerken. Bu duyuyor. Otobüsü durduruyor. Hemen korumalar, polis koşuyor. Çocuğu yaka paça alıyorlar, otobüsün yanına getiriyorlar. Otobüsün üstüne çıkıyor çocuk. Bir yandan arkadaki polis onu sıkıştırıp baskı altına alırken, öte yandan Başbakan elini çocuğun boynuna sarıyor, hırsla sıkıyor. Parmakları, tırnakları orada iz bırakıyor. Çocuğun boynunda, parmak izleri tırnak izleri var. Ümüğü sıkılıyor çocuğun.

Daha sonra doktor rapor veriyor. Fotoğraflar çekiliyor iş yargıya düşüyor. Şimdi, bu manzarayı düşünebilir misin. O ne zihniyettir ne anlayıştır. 13 yaşındaki bir çocuk... Babası işsiz kalmış, aile perişan. Sen o çocuğa hak vereceksin. O çocuğa yardımcı olacaksın. Çocuğu baskı altına almaya, ümüğünü sıkmaya Başbakan olarak senin ne hakkın var.

Gerçekten utanç verici bir manzara. Bu duygularla ülke kucaklanır mı? Bu duygularla bir ülke sahiplenilir mi?''

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...