Baykal: Gel bu işi bitirelim

CHP lideri Deniz Baykal, Anayasa değişikliğinde uzlaşma için Başbakan Erdoğan'a yeni bir çağrı yaptı. Baykal, "Gel bu işi bitirelim" dedi.

16.04.2010 - 09:09

Baykal: Gel bu işi bitirelim

Akşam gazetesine konuşan CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Washington dönüşünde yaptığı, "CHP bu işi sulandırıyor" açıklamasını değerlendirdi.

CHP lideri Baykal, "Başbakan Erdoğan ya blöf yaptığımı sandı ya da partideki fanatiklerlerden etkilendi, fikrini değiştirdi" ifadesini kullandı.

Deniz Baykal, "Yüksek yargı ve parti kapatmayla ilgili 3 maddeyi ayıralım referanduma gitsin, diğerlerinde 367'yi geçeriz, doğrudan kabul edilir" önerisini tekrarladı.

Baykal, sözlerini şöyle sürdürdü: "Gayet tabii ki, üç maddeyi ayıralım, gerisini Meclis'ten geçirelim çizgisindeyim. Bugün de aynı noktadayım. Diğer maddelerde 367'yi geçeriz, doğrudan kabul edilir. Üçü referanduma gider. Üç madde hariç kalan hepsini bir paket yapalım, hatta eklemeler bile olabilir. Hazır anayasa değişikliği yapılırken diğer ihtiyaçlardan bazı maddeler bile konulabilir. Hiç itirazımız olmaz. Şu anda dese hazırım, hayhay, derhal. Yapalım. Getirsin parlamentoya görsün kaç oy çıkıyor. Tayyip Bey'e diyorum ki 'gel bu işi bitirelim, gel uzlaşalım."

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...